Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.11.2020, 00:00

Ján Jackuliak: Vo vedení štátu sú ľudia, ktorí ​​situáciu zvládajú dobre. Až to však skončí, bude všetko inak

  • Herec Ján Jackuliak rozširuje svoje herecké obzory o réžiu aj úlohu producenta.
  • Pustil sa do dramatizácie ekonomického bestselleru a nakrútil aj hudobný klip.
  • Prezradil, čo ho teší aj to, čo mu len nedávno zmenilo život.
Ján Jackuliak: Vo vedení štátu sú ľudia, ktorí ​​situáciu zvládajú dobre. Až to však skončí, bude všetko inak
Zdroj: Lenka Hatašová, iDNES.cz

Pred časom ste sa na divadelných doskách uviedli ako producent a aj jeden z protagonistov knižného bestselleru ekonóma Tomáša Sedláčka Ekonómia dobra a zla. Ako ovplyvnila táto práca váš ekonomický rozhľad?

Uviesť dramatizáciu knihy, ktorá je svetovým ekonomickým bestsellerom, je riziko povolania. Keď som knihu prvýkrát čítal, povedal som si, že to bude na javisku zaujímavá a edukatívna vec. Hru sme s kolegami a s režisérom skúšali deväť mesiacov. Deň premiéry bol doslova pôrodom. Pochopiť a ešte odovzdať ekonomické myšlienky znamená pre hercov štúdium aspoň dvoch semestrov ekonomickej školy, samozrejme formou samoštúdia. Sme na to hrdí. Je to výnimočná vec v mojom živote.

Ste umelec a bohém, v čom viete byť racionálny?

Som dosť empatický a citovo založený človek, aj keď môj vzhľad hovorí niečo iné (smiech). Videl som toho veľa, zažil ešte viac, precestoval som niekoľko kontinentov... Mám za sebou naozaj veľmi veľa bohémskych zážitkov, ktoré ma naučili byť v dôležitých životných situáciách racionálnym. Ďakujem za to, že som mohol dokonale prepojiť racio s bohémstvom.

V poslednej dobe rozširujete svoje profesijné obzory nielen o úlohu producenta, ujímate sa aj réžie ako napríklad nedávno v prípade West Side Story. Znamená to, že herectvo pomaly opúšťate?

Herectvo sa nedá opustiť, herectvo sa dá len zavesiť na klinec a keď vám chýba, tak ho zložíte z klinca a frčí ďalej (smiech). West Side Story bol môj veľký sen, ktorý som si splnil a neskutočne ma to bavilo. Baví ma réžia, napĺňa ma. Chystám ďalšie veci a pritom sa učím o réžii a koncepcii, práci s hercom, so situáciou. Myslím, že tento smer je "môj úsmev na tvári."

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk