Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.07.2020, 19:14

Koronavírusom sa nakazil aj známy herec Mel Gibson, už sa uzdravil

Mel Gibson bol hospitalizovaný v losangeleskej nemocnici v apríli. Od tej doby bol podľa zdroja znovu niekoľkokrát testovaný a vždy s negatívnym výsledkom.

Mel Gibson
Zdroj: Reuters

Americký herec Mel Gibson sa na jar nakazil koronavírusom a bol týždeň hospitalizovaný. Oznámil to dnes jeho zástupca, podľa ktorého sa herec plne uzdravil.

Hospitalizovaný bol v losangeleskej nemocnici v apríli. Od tej doby bol podľa zdroja znovu niekoľkokrát testovaný a vždy s negatívnym výsledkom.

Denník The New York Times napísal, že bol 64-ročnému Gibsonovi podaný liek remdesivir, považovaný za účinnú látku proti covidu-19. Gibsonovo meno tak pribudlo na zoznam celebrít, ktoré sa tiež museli s nákazou vyrovnať.

Patrí k nim herec Tom Hanks a jeho žena Rita Wilsonová, speváčka Pink alebo televízny moderátor George Stephanopoulos.

V USA sa vírusom zatiaľ nakazili viac ako štyri milióny ľudí a s covidom-19 zomrelo vyše 144-tisíc pacientov. Gibson sa venuje aj réžii a za historický film Statočné srdce získal v roku 1995 Oscara za najlepší film aj réžiu.

Začiatkom tisícročia sa dostal do sporov s Hollywoodom za svoje antisemitské výpady a opitosť. Neskôr sa ospravedlnil a v roku 2016 vyhlásil, že je triezvy už desať rokov. Oscarovú nomináciu získal aj za film Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu z roku 2016.

Koronavírus a Covid - 19

Ticketportal.sk