Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.07.2020, 13:48

Kanye West Trumpa určite neporazí, stiahol kandidatúru za prezidenta USA

Miliardár a hudobník je svojimi kontroverznými krokmi a výrokmi známy už dlhšiu dobu.

Kanye West Trumpa určite neporazí, stiahol kandidatúru za prezidenta USA
Zdroj: Reuters

Ešte pred pár dňami prekvapila verejnosť správa o tom, že raper Kanye West kandiduje na post prezidenta USA. Najnovšie správy však hovoria o tom, že po viac než týždni svoju kandidatúru sťahuje. Správu priniesol portál Intelligencer.

Redaktorovi uvedeného portálu to potvrdil Westov hovorca Steve Kramer, dôvody však nepriblížil. "Je z toho vonku," povedal stručne.

Podľa dostupných informácií nie je možné povedať, prečo známy raper zrušil rozhodnutie, ktoré ohlásil len pred pár dňami. Niektoré hlasy z jeho okolia však hovorili o problémoch s bipolárnou poruchou, ktoré mali súvisieť s kandidatúrou. K týmto informáciám sa pridal aj výsledok prieskumu, podľa ktorého by ho v súboji proti Donaldovi Trumpovi a Joeovi Bidenovi volili dve percentá ľudí. 

Paradoxom je, že West pritom v minulosti otvorene podporil súčasnú hlavu USA Donalda Trumpa, keď v roku 2018 s manželkou Kim Kardashianovou Westovou navštívili prezidenta priamo v Bielom dome. Vtedy sa netajil tým, že sa od politiky dištancuje.

Tohtoročnú kandidatúru však už ohlasoval so slovami: "Musíme teraz uskutočniť prísľub Ameriky tým, že budeme veriť Bohu, zjednotíme našu víziu a budeme budovať našu budúcnosť. Kandidujem za prezidenta Spojených štátov," napísal West na Twitteri s vlajkou USA a hashtagom #2020VISION.

Miliardár a hudobník je svojimi kontroverznými krokmi a výrokmi známy už dlhšiu dobu a niekoľkokrát bol hospitalizovaný na psychiatrii. 

Pozrite si chronologický prehľad niektorých z nich:

  • 2016 Na na odovzdávaní cien MTV uviedol, že bude kandidovať na prezidenta USA v roku 2020.
  • 2018 West sa stretol s americkým prezidentom Donaldom Trumpom v Oválnej pracovni Bieleho domu a otvorene ho podporil. V máji sa Trump stretol aj s manželkou Kanye Westa Kim Kardashianovou.
  • 2018 V rozhovore naznačil, že Afroameričania sa v minulosti slobodne rozhodli zostať v otroctve. "O otroctve sa hovorí už 400 rokov. 400 rokov? To znie ako voľba," uviedol West počas rozhovoru , ktorý zverejnila americká stránka TMZ, ktorá prináša informácie zo sveta šoubiznisu.
  • 2019 Vyhlásil, že sa premenuje  na Kresťana Génia Miliardára a bude kandidovať na prezidenta USA v roku 2024. "Keď mi niekto tvrdí, že nazývať sám seba miliardárom je príliš drsné a neokrôchané, môžem urobiť jednu vec. A to legálne sa nechať premenovať na Kresťana Génia Miliardára Kanye West. Aby všetci pochopili, ako to naozaj je. A dám si to aj na poznávaciu značku," povedal vtedy v diskusii s divákmi na festivale inovácií Fast Company Innovation Festival.
  • Zmenil si profilovú fotku na sieti YouTube na bielu farbu, hoci umelci po celom svete si ju v solidarite s protestujúcimi Afroameričanmi menili na čierno. Vyslúžil si tým vlnu kritiky.
  • 2020 V rozhovore pre časopis Forbes naznačil, že už nepodporuje prezidenta Donalda Trumpa a vyhlásil, že do tohtoročných prezidentských volieb ide s cieľom zvíťaziť. Vyslovil sa aj proti dobrovoľným potratom a vyjadril pochybnosti ohľadom očkovania proti koronavírusu. "Toľko našich detí je očkovaných a ochrnie. Takže keď hovoria, že chcú vyriešiť covid vakcínou, som nesmierne opatrný," odkázal. Taktiež tvrdil, že "chcú do nás dostať čipy, aby sme nemohli prejsť nebeskou bránou".
  • 2020 Kandidatúru na hlavu štátu údajne stiahol.

Úspech však spevákovi nikto nemôže uprieť. Na konte má 21 cien Grammy a 32 ďalších cien. Jeho albumy sú dobre prijímané kritikou a výborne sa predávajú.

Ticketportal.sk