Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.07.2020, 00:00

Prečo nás nesympatickí ľudia vytáčajú? Nastavujú nám zrkadlo vlastných chýb

Cesta do hlbín duše nemusí viesť cez meditácie, náučnú literatúru či psychoterapeutické divány. Čo sme zač, nám totiž prezrádzajú aj naše sympatie či antipatie k druhým.

Prečo nás nesympatickí ľudia vytáčajú? Nastavujú nám zrkadlo vlastných chýb
Zdroj: Pixabay (ilustračná)

Nie je to len láska, ktorá môže prechádzať žalúdkom. Aj antipatia dokáže s ľudskými emóciami poriadne zakývať. Presvedčila sa o tom Pavlína Lubojatzky z kuchárskej šou MasterChef Česko, ktorú mnoho divákov nemôže zniesť a dáva to jasne najavo.

Potom, čo vyhrala tzv. bagetovú výzvu a sendvič podľa jej receptu začal predávať fastfoodový reťazec, sa na sociálnych sieťach strhla lavína negatívnych komentárov.

Počas niekoľkých hodín sa ich na facebookových stránkach bagéterie Boulevard objavili tisícky. Ich pisatelia sa často vyjadrovali, že si bagetu nekúpia preto, že majú k autorke receptu averziu, niektorí dokonca od firmy požadovali, aby spoluprácu s televíziou okamžite ukončila.

"A bude tá bageta tiež stále plakať a fňukať? Ak je od Pavlíny, mala by byť zaliata pravými slzami. Najväčšej sliepky v tomto ročníku," znel jeden z komentárov. Narážal na to, že pre mnoho ľudí je neobľúbená súťažiaca uplakaná a precitlivená dievčina, ktorá nadáva, nevie poriadne variť a porotcovia jej nadržiavajú.

Plytvanie energiou

Nielen v televízii, ale aj na ulici, v práci alebo v obchode sa môžeme stretnúť s ľuďmi, ktorí nám budú krajne nepríjemní. Často ani nedokážeme povedať presne prečo, ale tak nejako vnútorne cítime, že s týmto človekom si nesadneme. Môže nám vadiť výraz tváre, z ktorého usudzujeme, že je dotyčný namyslený alebo ide o spôsob vyjadrovania, z ktorého získame pocit prehnanej familiárnosti.

"Je to hlavne naša osobnosť a osobná história, ktorá rozhoduje o tom, kto nám bude alebo nebude sympatický.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk