Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.06.2020, 10:50

Kritické obdobie princeznej Diany bude sfilmované. Hlavnej úlohy sa ujme Kristen Stewartová

"Stewartová vie byť záhadná a krehká, ale aj silná. To je to, čo potrebujeme," povedal režisér

Kritické obdobie princeznej Diany bude sfilmované. Hlavnej úlohy sa ujme Kristen Stewartová
Zdroj: TASR/AP, Reuters

Americká herečka Kristen Stewartová, známa zo ságy Twilight, stvárni v novom filme zosnulú princeznú Dianu. Snímka bude o rozpade Dianinho manželstva s britským princom Charlesom, informoval dnes hollywoodsky portál Deadline.

Tridsaťročná herečka sa ujme hlavnej úlohy vo filme, ktorý vyrozpráva dianie počas troch dní na začiatku 90. rokov minulého storočia, kedy sa Diana rozhodla Charlesa opustiť. Kráľovský pár začal žiť oddelene v roku 1992, rozviedol sa o štyri roky neskôr.

Rozvod následníka trónu bol pritom v modernej histórii britskej monarchie označovaný za bezprecedentný krok. Princezná Diana zomrela pri nehode v Paríži v roku 1997 vo veku 36 rokov.

V galérii si pozrite známe aj neznáme chýry o princeznej Diane, ako aj fotografie z jej mladosti či detstva:

​Nezávislá snímka, za ktorou stojí čílsky režisér Pablo Larraín, sa začne nakrúcať na budúci rok. Kto bude hrať princa Charlesa, zatiaľ nie je jasné. Larraín režíroval aj oceňovanú snímku Jackie z roku 2016 s Natalie Portmanovou v hlavnej úlohe. Ten zachytával prvé dni Jacqueline Kennedyovej po zavraždení jej muža, amerického prezidenta Johna F. Kennedyho.

Pablo Larraín uviedol, že Stewartová sa na rolu princeznej Diany výborne hodí. "Dokáže byť veľmi záhadná a krehká, ale zároveň aj veľmi silná a to je to, čo potrebujeme," povedal režisér serveru Deadline.

Ticketportal.sk