Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.06.2020, 20:00

Úspešný hudobník z Anglicka: Slovensko milujem, spoznal som však aj jeho odvrátenú stránku

  • Zamiloval si slovenské jedlo. Na halušky nedá dopustiť a kapustnicu dokonca robí rodičom z Anglicka.
  • Na Slovensku však žije už dosť dlho na to, aby videl aj jeho odvrátenú stránku. Jednou z nich je byrokracia a bratislavskí šoféri.
  • A akí sú Slováci ako národ? Prečítajte si rozhovor s Angličanom Timothym Walkerom.
Úspešný hudobník z Anglicka: Slovensko milujem, spoznal som však aj jeho odvrátenú stránku
Zdroj: Timothy Walker

Timothy Martin Walker je pôvodom Angličan. Narodil sa v severnom Londýne a vyrastal v Cambridge. Na Slovensko ho priviedla láska aj brexit.

Ako sám priznáva, nepáčila sa mu vzdialenosť medzi ním a priateľkou a takisto ani situácia okolo brexitu. Chcel odísť z Veľkej Británie, tak sa rozhodol všetko zanechať a žiť s vtedajšou priateľkou v Bratislave. Na Slovensku už žije tri roky.

Mnohí ho však poznajú pod iným menom. Timothyho Walkera alebo aj Jimmyho Dangera pozná verejnosť ako ostrieľaného britského hudobníka a producenta, ktorý na hudobnej scéne pôsobí už vyše 20 rokov.

Raper učiteľom

Timothy alebo aj Jimmy Danger prevádzkuje malú nahrávaciu spoločnosť Audio Danger Records a desať rokov sa venoval aj rapovaniu v kluboch v našom regióne. V jeho hudobnej sérii však nastal zlom, keď jeho vtedajšia priateľka krátko po jeho príchode na Slovensko otehotnela.

Zdroj: Timothy Walker

"Mal som pocit, že sa nemôžem spoliehať na rezervácie a predaj vstupeniek na hudobné vystúpenia, pretože táto oblasť je dosť premenlivá. Tak som začal učiť angličtinu. Pracujem pre dve školy a rozbehol som aj vlastný malý učiteľský biznis pod názvom English spoken word. A všetkým učiteľom odporučil jedno: urobte to isté, ak môžete. Zarobíte oveľa viac peňazí ako prostredníctvom školy."

Predtým ako prišiel na Slovensko žil v Cambridge a ak by mal niekto dojem, že práca rapera a učiteľa je dosť rozdielna, tak v Anglicku robil popri práci hudobníka ešte aj v stavebníctve alebo podnikal vedecké výlety po univerzitách na River Cam.

"Život bol veľmi ľahký a pohodlný. Až príliš ľahký," spomína Timothy a dodáva: "Potreboval som výzvu a zažiť niečo nové. Som zvyknutý pohybovať sa v nových situáciách. Do všetkého sa púšťam aktívne po hlave a potom sa rýchlo adaptujem."

Rozdielne kultúry, nielen v pití

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk