Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.06.2020, 20:00

Úspešný hudobník z Anglicka: Slovensko milujem, spoznal som však aj jeho odvrátenú stránku

  • Zamiloval si slovenské jedlo. Na halušky nedá dopustiť a kapustnicu dokonca robí rodičom z Anglicka.
  • Na Slovensku však žije už dosť dlho na to, aby videl aj jeho odvrátenú stránku. Jednou z nich je byrokracia a bratislavskí šoféri.
  • A akí sú Slováci ako národ? Prečítajte si rozhovor s Angličanom Timothym Walkerom.
Úspešný hudobník z Anglicka: Slovensko milujem, spoznal som však aj jeho odvrátenú stránku
Zdroj: Timothy Walker

Timothy Martin Walker je pôvodom Angličan. Narodil sa v severnom Londýne a vyrastal v Cambridge. Na Slovensko ho priviedla láska aj brexit.

Ako sám priznáva, nepáčila sa mu vzdialenosť medzi ním a priateľkou a takisto ani situácia okolo brexitu. Chcel odísť z Veľkej Británie, tak sa rozhodol všetko zanechať a žiť s vtedajšou priateľkou v Bratislave. Na Slovensku už žije tri roky.

Mnohí ho však poznajú pod iným menom. Timothyho Walkera alebo aj Jimmyho Dangera pozná verejnosť ako ostrieľaného britského hudobníka a producenta, ktorý na hudobnej scéne pôsobí už vyše 20 rokov.

Raper učiteľom

Timothy alebo aj Jimmy Danger prevádzkuje malú nahrávaciu spoločnosť Audio Danger Records a desať rokov sa venoval aj rapovaniu v kluboch v našom regióne. V jeho hudobnej sérii však nastal zlom, keď jeho vtedajšia priateľka krátko po jeho príchode na Slovensko otehotnela.

Zdroj: Timothy Walker

"Mal som pocit, že sa nemôžem spoliehať na rezervácie a predaj vstupeniek na hudobné vystúpenia, pretože táto oblasť je dosť premenlivá. Tak som začal učiť angličtinu. Pracujem pre dve školy a rozbehol som aj vlastný malý učiteľský biznis pod názvom English spoken word. A všetkým učiteľom odporučil jedno: urobte to isté, ak môžete. Zarobíte oveľa viac peňazí ako prostredníctvom školy."

Predtým ako prišiel na Slovensko žil v Cambridge a ak by mal niekto dojem, že práca rapera a učiteľa je dosť rozdielna, tak v Anglicku robil popri práci hudobníka ešte aj v stavebníctve alebo podnikal vedecké výlety po univerzitách na River Cam.

"Život bol veľmi ľahký a pohodlný. Až príliš ľahký," spomína Timothy a dodáva: "Potreboval som výzvu a zažiť niečo nové. Som zvyknutý pohybovať sa v nových situáciách. Do všetkého sa púšťam aktívne po hlave a potom sa rýchlo adaptujem."

Rozdielne kultúry, nielen v pití

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 76% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.