Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.06.2020, 13:05

Černoch, ktorý nemá rád černochov? Biela profilová fotka Kanye Westa si vyslúžila ostrú kritiku

  • Kontroverzný americký raper Kanye West si zmenil svoju profilovú fotku na sieti YouTube na bielu farbu, hoci umelci po celom svete si ju v solidarite s protestujúcimi Afroameričanmi menia na čierno.
  • Jeho reakcia neušla pozornosti nahnevaných fanúšikov.
  • Kanye už skôr vyhlásil, že otroctvo bolo dobrovoľnou voľbou každého otroka.
Černoch, ktorý nemá rád černochov? Biela profilová fotka Kanye Westa si vyslúžila ostrú kritiku
Zdroj: Reuters

Kanye West si zmenil profilovú fotku a pozadie na svojom účte na sieti YouTube, kde má viac ako šesť miliónov sledujúcich. Fanúšikov nahnevala do očí bijúca biela farba, uvádza portál Lidovky.cz.

V rámci podpory hnutia #BlackLivesMatter (na životoch černochov záleží) menia celebrity svoje profilové fotky na jednoduché štvorce alebo kruhy čiernej farby. Raper ako keby chcel vyjadriť úplný opak aj napriek faktu, že sám je Afroameričan.

"Kayne je úplne očividne rasista a černochov nemá rád," myslí si jeden z účastníkov diskusie na webovej stránke Tigerdroppings.com. "Vďaka Kanye za to, že si sa postavil na stranu tých bielych. Veľa lásky ti posielajú židia," napísala na Twitter užívateľka Ava Goldsteinová.

Kanye West na seba v podobnom duchu upozornil aj v máji roku 2018 v jednom z rozhovorov. "Keď počujete o tom, že otroctvo trvalo 400 rokov ... 400 rokov? To znie, ako že to musela byť voľba tých otrokov," vyhlásil suverénne West.

Umelec sa tiež netají svojím obdivom k prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Ten pre mnohých protestujúci symbolizuje onoho hlavného nepriateľa, štátne zriadenie, ktoré zapríčinilo smrť George Floyda.

Samotné Westove interakcie však často nedávajú žiadny zmysel. V roku 2009 si napríklad na Twitter napísal veľkými písmenami, že žiadny zas*aný Twitter nemá (I DO NOT HAVE A F___ING TWITTER !!!). V máji 2017 si vymazal naraz všetky účty na sociálnych sieťach, aby si založil nové, bez predchádzajúcich príspevkov.

Úspech však spevákovi nikto nemôže uprieť. Na konte má 21 cien Grammy a 32 ďalších cien. Jeho albumy sú dobre prijímané kritikou a výborne sa predávajú.