Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.06.2020, 12:26

Rozzúrený Pippen a Jordanov pomník s lžami. Oslavovaný dokument ničí staré priateľstvá

Viacerí bývalí spoluhráči legendárneho Michaela Jordana nesúhlasia s tým, ako boli v dokumente The Last Dance vykreslení.

Rozzúrený Pippen a Jordanov pomník s lžami. Oslavovaný dokument ničí staré priateľstvá
Zdroj: Robert Hanashiro-USA TODAY/File Photo

Kým fanúšikovia po celom svete dychtivo hltali desaťdielny dokument The Last Dance o zlatej ére Chicago Bulls a vychvaľovali seriál až do neba, niektorí bývalí spoluhráči Michaela Jordana s nimi radosť rozhodne nezdieľali. Scottie Pippen bol po zhliadnutí seriálu "rozžeravený dobiela". Horace Grant zase označil celý projekt len za zábavnú show s mnohými predsudkami.

Pippen podľa rádia ESPN svoje účinkovanie v dokumente ľutuje. The Last Dance priniesol zákulisné zábery z Jordanovej poslednej sezóny s Bulls, séria však napospol zmapovala celú jeho kariéru v NBA.

Archívne zábery sú obohatené o aktuálne rozhovory s bývalými hráčmi, trénermi či novinármi, najviac priestoru dostal pochopiteľne Jordan. Séria bola koprodukovaná jeho spolupracovníkmi a on mal jej podobu pod kontrolou. V Last Dance ukázal svetu, ako má byť jeho príbeh vnímaný.

Práve Jordanove komentáre nenechali Pippena chladným.

Negatívne vykreslenie Pippena

V druhej epizóde Michael označil Scottieho za sebca, keďže sa Pippen rozhodol ísť na operáciu s členkom na začiatku sezóny v roku 1997, čo ho vyradilo z hry na niekoľko mesiacov.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk