Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.06.2020, 12:21 Aktualizované dňa 01.06.2020 o 14:00

Autor známeho hitu Severní vítr bol nezvestný, Jaroslava Uhlířa sa podarilo polícii vypátrať

Skladateľa našli zdravého a bez akýchkoľvek zranení.

Autor známeho hitu Severní vítr bol nezvestný, Jaroslava Uhlířa sa podarilo polícii vypátrať
Zdroj: Wikimedia/che

Policajti našli skladateľa, klaviristu a moderátora Jaroslava Uhlířa, po ktorom od pondelkového dopoludnia pátrali. Povedala to hovorkyňa pražskej polície Violeta Siřišťová.

"Môžem potvrdiť, že sme osobu vo veku 74 rokov, po ktorej sme dopoludnia vyhlásili pátranie, našli v nezranenom stave," oznámila serveru Novinky.cz hovorkyňa polície Violeta Siřišťová.

Zdroj: Policie.cz, Reprofoto

Portál Novinky.cz, ktorý o pátraní po Uhlířovi v pondelok informoval, uviedol, že Uhlíř prechádza zložitejším životným obdobím, podľa zdrojov iDnes.cz má umelec zdravotné problémy.

Ako jedna z prvých prišla s informáciou spravodajská agentúra Aktu.cz, ktorá dopoludnia uviedla, že po umelcovi pátra pražská polícia. Tá umelcovo meno pridala po pondelňajšej 12. hodine do databázy nezvestných osôb. Informáciu neskôr potvrdila aj hovorkyňa pražskej polície Violeta Siřišťová.

Jednu z jeho najznámejších piesní si pripomeňte vo videu:

Jaroslav Uhlíř

  • Hudobný skladateľ a spevák Jaroslav Uhlíř sa narodil 14. septembra 1945.
  • Spolu s hercom a scenáristom Zdeňkom Svěrákom napísal mnoho nesmrteľných hitov pre deti aj dospelých, napríklad skladby Holubí dům, Není nutno alebo Severní vítr. Celkovo je Uhlíř autorom a často aj interpretom približne 700 piesní.

Ticketportal.sk