Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.05.2020, 00:00

Jedna z kapitol temnej stránky slovenského zločinu: Spoznajte Bonnie a Clydea z Galanty

  • Túlili sa k sebe na zadnom sedadle, držali sa za ruky a ticho sa rozprávali.
  • Pohľad do spätného zrkadla vyvolal u vodiča úsmev. "No áno, dvaja zamilovaní," pomyslel si.
  • Netušil, že už o chvíľu sa odohrá dráma.
Jedna z kapitol temnej stránky slovenského zločinu: Spoznajte Bonnie a Clydea z Galanty
Zdroj: Pixabay

Sedel vo svojom taxíku pred ostravským hotelom Odra, keď mu na bočné okienko zaklopal mladík. Bolo popoludnie, 15. mája 1962. "Vzali by ste nás do Tatranskej Lomnice?"

Až teraz si všimol aj ju. Bola drobná, útla, bledá, mohla mať tak osemnásť rokov. "Dobre," pomyslel si, keď si ukladal dve stovky ako zálohu.

Tvrdé rany

Nevšímali si ho a on bol rád. Neznášal urozprávaných zákazníkov, nebol tu predsa kvôli  rozprávaniu. Vyzdvihnúť, odviezť na miesto, prebrať peniaze a domov.

Blížili sa k Štrbe a nad horami sa vznášal súmrak. "Nie ste hladný?" - spýtalo sa ho dievča a zozadu mu podávalo balíček v obrúsku. To bolo prvýkrát, čo na neho prehovorila. Zavrtel hlavou. "Bohvie, ako dlho to už suší v taške," pomyslel si.

Po pár kilometroch ju počul znova. "Zastavte, je mi zle," poprosila. Súcitne sa za ňou pozeral, ako kráča ku krajnici. V ten okamih sa mu pred očami zatmelo. Ten úder ho skoro omráčil a nasledoval ďalší a ďalší.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk