Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.05.2020, 13:12

Slovenka, ktorá sa nakazila koronavírusom: Bola som až extrémne opatrná. Nečakala som, že to bude také zlé

  • Slovenka, žijúca v Českej republike, sa s nami podelila o to, čo všetko prežíva človek nakazený koronavírusom.
  • Svoje zážitky a dojmy z priebehu ochorenia pravidelne zverejňuje na svojom Instagrame.
  • Tým, čo berú ochorenie na ľahkú váhu odkazuje: "Naozaj to nie je chrípka."
  • Prečítajte si rozhovor so Zuzanou Michalíkovou.
Slovenka, ktorá sa nakazila koronavírusom: Bola som až extrémne opatrná. Nečakala som, že to bude také zlé
Zdroj: Archív Zuzany Michalíkovej

Pochádza zo Žiliny a momentálne žije v Prahe. Zuzana Michalíková je aktívny typ človeka, jej práca sa zameriava na kontakt s ľuďmi a cestovanie a jej Instagram je inšpiráciou pre mnohých.

Všetko sa zmenilo, keď sa dozvedela, že jej testy na COVID-19 sú pozitívne. Netrpela klasickými symptómami, nemala vysoké teploty ani problémy s dýchaním. Rozhovor s nami robila z nemocničného lôžka.

Slovenka sa však svojím odhodlaným prístupom rozhodla podeliť sa s nami o to, ako nenápadne sa u nej ochorenie prejavilo aj o to, ako zákerne sa koronavírus líši od klasickej chrípky.

Najhoršie na koronavíruse je, že "buď sa ho ľudia prehnane boja a väčšie problémy tak majú so psychikou alebo ho naopak podceňujú s tým, že mladých a zdravých ľudí sa netýka. To nie je pravda," odkazuje Zuzana Michalíková.

Prečítajte si rozhovor so Slovenkou, ktorá bojuje s koronavírusom. A zatiaľ vyhráva.

Venujete sa cestovaniu, na sociálnych sieťach sa delíte s ostatnými o zážitky, teraz ste sa však ocitli medzi štyrmi stenami. Čo sa stalo?

Stalo sa mi to, čoho som sa bála posledné mesiace, dostal sa mi do tela koronavírus. Strach z prepuknutia ochorenia u seba alebo u svojich blízkych je niečo, čo určite v tieto dni zažíva každý.

Zdroj: Archív Zuzany Michalíkovej

​U mňa sa bohužiaľ obavy premenili na realitu. Je to zvláštne, pretože naozaj nepoznám nikoho, kto by bol v súvislosti s prevenciou dôslednejší, dalo by sa povedať až paranoidný.

Ako to myslíte?

Poctivo som nosila respirátor, rúško, jednorazové rukavice i okuliare. Dezinfekcia a umývanie rúk boli samozrejmosťou. Ľuďom som sa vyhýbala ako čert svätenej vode a aj v tom malom množstve prípadov, keď som vyšla na ulicu, som pred ostatnými chodcami doslova uskakovala.

Ako sa u vás prejavilo ochorenie?

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk