Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.05.2020, 13:12

Slovenka, ktorá sa nakazila koronavírusom: Bola som až extrémne opatrná. Nečakala som, že to bude také zlé

  • Slovenka, žijúca v Českej republike, sa s nami podelila o to, čo všetko prežíva človek nakazený koronavírusom.
  • Svoje zážitky a dojmy z priebehu ochorenia pravidelne zverejňuje na svojom Instagrame.
  • Tým, čo berú ochorenie na ľahkú váhu odkazuje: "Naozaj to nie je chrípka."
  • Prečítajte si rozhovor so Zuzanou Michalíkovou.
Slovenka, ktorá sa nakazila koronavírusom: Bola som až extrémne opatrná. Nečakala som, že to bude také zlé
Zdroj: Archív Zuzany Michalíkovej

Pochádza zo Žiliny a momentálne žije v Prahe. Zuzana Michalíková je aktívny typ človeka, jej práca sa zameriava na kontakt s ľuďmi a cestovanie a jej Instagram je inšpiráciou pre mnohých.

Všetko sa zmenilo, keď sa dozvedela, že jej testy na COVID-19 sú pozitívne. Netrpela klasickými symptómami, nemala vysoké teploty ani problémy s dýchaním. Rozhovor s nami robila z nemocničného lôžka.

Slovenka sa však svojím odhodlaným prístupom rozhodla podeliť sa s nami o to, ako nenápadne sa u nej ochorenie prejavilo aj o to, ako zákerne sa koronavírus líši od klasickej chrípky.

Najhoršie na koronavíruse je, že "buď sa ho ľudia prehnane boja a väčšie problémy tak majú so psychikou alebo ho naopak podceňujú s tým, že mladých a zdravých ľudí sa netýka. To nie je pravda," odkazuje Zuzana Michalíková.

Prečítajte si rozhovor so Slovenkou, ktorá bojuje s koronavírusom. A zatiaľ vyhráva.

Venujete sa cestovaniu, na sociálnych sieťach sa delíte s ostatnými o zážitky, teraz ste sa však ocitli medzi štyrmi stenami. Čo sa stalo?

Stalo sa mi to, čoho som sa bála posledné mesiace, dostal sa mi do tela koronavírus. Strach z prepuknutia ochorenia u seba alebo u svojich blízkych je niečo, čo určite v tieto dni zažíva každý.

Zdroj: Archív Zuzany Michalíkovej

​U mňa sa bohužiaľ obavy premenili na realitu. Je to zvláštne, pretože naozaj nepoznám nikoho, kto by bol v súvislosti s prevenciou dôslednejší, dalo by sa povedať až paranoidný.

Ako to myslíte?

Poctivo som nosila respirátor, rúško, jednorazové rukavice i okuliare. Dezinfekcia a umývanie rúk boli samozrejmosťou. Ľuďom som sa vyhýbala ako čert svätenej vode a aj v tom malom množstve prípadov, keď som vyšla na ulicu, som pred ostatnými chodcami doslova uskakovala.

Ako sa u vás prejavilo ochorenie?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 87% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.