Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.05.2020, 13:32

Skutočný príbeh: Tajný život gaya v rúchu kostolníka. Za milodary veriacich si platil luxus aj mladíkov

František Bláha si myslel, že si príde na svoje, pretože vie ako na to.

Skutočný príbeh: Tajný život gaya v rúchu kostolníka. Za milodary veriacich si platil luxus aj mladíkov
Zdroj: Pixabay (ilustračná)

Snežilo. Obrie vločky dopadali na šedivé mačacie hlavy a belostný sneh dával ponurým uliciam prívetivejší vzhľad. František Bláha chytil kľučku ťažkých dverí. Chladila ho v dlani, napriek tomu sa usmial. Išiel si pre svoju pravidelnú "odmenu".

Vyšiel na dvorček, ktorý oddeľoval kostol svätého Jozefa od pražského námestia Republiky a ulice Na Příkopě. Tam vľavo pri stene, v spoločnosti dvoch anjelov, stál svätý Júda Tadeáš, patrón všetkých chorých a trpiacich.

František sa stále usmieval, hoci mu náhly poryv vetra vohnal studený sneh priamo do tváre. Úsmev 37-ročného kostolníka ale nepatril svätcovi, ale pokladničke pri jeho nohách. Dobre vedel, že nebude prázdna, zvlášť teraz, pred Vianocami!

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk