Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.05.2020, 17:08

Inšpiroval aj Elvisa. Zomrel jeden zo zakladateľov rock'n'rollu

Za svoj idol ho považovali James Brown, Paul McCartney aj Elvis Presley.

Inšpiroval aj Elvisa. Zomrel jeden zo zakladateľov rock'n'rollu
Zdroj: Reuters

Vo veku 87 rokov dnes zomrel jeden z otcov zakladateľov rock'n'rollu Little Richard (vlastným menom Richard Wayne Penniman).

S odvolaním sa na jeho syna to na svojom webe napísal časopis Rolling Stone. Príčina smrti speváka a klaviristu z amerického štátu Georgia zatiaľ nie je známa.

Penniman sa narodil v decembri 1932 v meste Macon juhovýchodne od Atlanty. V 50. rokoch sa preslávil divokou hrou na piano, spevom hraničiacim s jakotom aj excentrickým zjavom zahŕňajúcim silný make-up. Jeho najväčšími hitmi sú skladby Tutti Frutti, Lucille, Long Tall Sally alebo Send Me Some Lovin'.

Rolling Stone považuje Little Richarda za interpreta s masívnym vplyvom na vývoj populárnej hudby. V roku 2010 ho zaradil na ôsmu priečku v rebríčku najvýznamnejších umelcov všetkých čias.

Za svoj idol ho považovali James Brown, Paul McCartney aj Elvis Presley.

"Jeho pesničky sa stali súčasťou rock'n'rollového základu, pričom vlastné verzie v priebehu desaťročí zahrali všetci od Everly Brothers po The Kinks a od Creedence Clearwater Revival cez Elvisa Costella až po Scorpions," zhŕňa Rolling Stone.

Ticketportal.sk