Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2020, 11:05

Elonovi Muskovi sa narodil syn. Meno rozprúdilo búrlivé debaty, nedá sa prečítať ani dešifrovať

  • Elon Musk oznámil narodenie svojho syna so speváčkou Grimes v pondelok na Twitteri.
  • A ako sme u neho zvyknutí, opäť vyvolal konšpirácie a búrlivé debaty.
  • Za všetko mohlo meno jeho novonarodeného syna.
Elonovi Muskovi sa narodil syn. Meno rozprúdilo búrlivé debaty, nedá sa prečítať ani dešifrovať
Zdroj: Reuters

Známemu miliardárovi a vizionárovi Elonovi Muskovi a jeho partnerke, kanadskej speváčke Grimes sa narodil syn, čo je sama o sebe informácia, ktorá by na sociálnych sieťach vyvolala ohlas. Ešte väčšiu vlnu však spôsobilo niečo iné.

Všetko spustil príspevok, v ktorom sa miliardár pochválil fotkou so synom, na čo sa užívatelia a fanúšikovia okamžite dožadovali, aby Musk zverejnil aj meno.

Odpoveď na túto otázku však nadšencov prekvapila viac, ako očakávali. Musk v komentári totiž oznámil, že dieťa pomenovali X Æ A-12 Musk.

Okrem záujmu médií a búrky na sociálnych sieťach to vyvolalo aj debatu o tom, ako sa vlastne meno Muskovho syna vyslovuje a v neposlednom rade aj to, čo znamená.

Záhada okolo mena zabáva internet

Užívatelia sa okamžite pustili do rôznych teórií o tom, čo meno znamená. Jednou z nich je, že meno dieťaťa je X Ash Archangel, na čo sa snažili prísť pomocou ligatúry (v typografii to znamená grafické spojenie viacerých susedných písmen v texte), uvádza portál CSB.

Tým by sa v mene X Æ A-12 podľa jedného z užívateľov Twitteru Æ preložilo ako Ash a A-12 by mohlo súvisieť s prieskumným lietadlom Lockheed A-12, ktoré má kódové meno v preklade Archanjel.

Ďalšia teória bola, že chlapček sa vlastne volá Jão. K menu prišiel užívateľ vysvetlením, že "X = 10 = J, Æ = ã, A - 12 (počet dozadu) = O".

Niekto iný zas použil pri „dekódovaní“ mena inú metódu a dospel k tomu, že X = 10 v rímskych čísliciach a 10 je anjelské číslo predstavujúce Boha a jeho vládu na zemi a výraz “Boh povedal” sa v prvej knihe Genesis objaví 10-krát.

Užívateľ dopĺňa, že výraz Genesis súvisí aj Muskovou priateľkou a matkou ich novonarodeného syna. Speváčka Grimes má totiž pieseň s názvom Genesis.

„Možno X znamená Genesis,“ uzatvára užívateľka Tierney Mannion.

Do debaty sa zapojila aj Muskova priateľka

Túto teóriu však vyvrátila samotná priateľka miliardára, vlastným menom Claire Elise Boucherová. Vo svojom tweete prišla s čiastočným vysvetlením, že „X, je neznáma premenná a Æ je jej elfské hláskovanie Ai (láska a/alebo umelá inteligencia)."

"A-12 = predchodca SR-17 (naše obľúbené lietadlo). Žiadne zbrane, žiadna obrana, len rýchlosť. Skvelé v boji, ale nenásilné + (A = Archanjel, moja obľúbená pieseň) (kovová krysa)," pokračuje tweet.

„Vďaka, to vôbec nepomohlo,“ odpovedala vtipne a výstižne jedna užívateľka na Grimesovej vysvetlenie na Twitteri.

Nech je to akokoľvek, známy 48-ročný miliardár, ktorý je už hrdým otcom piatich synov z predošlých vzťahov, opäť neostal nič dlžný svojej povesti a fanúšikom aj verejnosti poriadne poplietol hlavu a stal sa jednou z hlavných tém médií a sociálnych sietí.

Ticketportal.sk