Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.03.2021, 18:00

"Keď sa mi niečo stane, nájdu moje kosti." Ako znášajú karanténu nezadaní?

  • Množia sa úvahy o tom, ako povinná izolácia zamáva s rodinnými vzťahmi, keď sme teraz nútení byť dlhé dni spolu.
  • Lenže je tu aj početná skupina ľudí, a nie sú to len seniori, ktorá by teraz možno s hociktorou rozhádanou rodinkou menila. Alebo nie?
  • Zaujímalo nás, ako sa cítia singles v karanténe.
"Keď sa mi niečo stane, nájdu moje kosti." Ako znášajú karanténu nezadaní?
Zdroj: Pixabay (ilustračná)

Nedobrovoľne strávené týždne v jednom byte s ľuďmi, ktorých ste predtým vídali len krátko ráno a o trochu dlhšie popoludní a večer po príchode z práce, mnohým z nás otvárajú nový pohľad na toľkokrát omieľané slovo rodina.

Kto si aspoň raz nepovzdychol, že by deti najradšej predal do otroctva, alebo aspoň poslal do polepšovne, nech hodí kameňom. A komu sem tam nelezie na nervy aj najmilovanejší partner či partnerka, ten je snáď svätý.

Napriek tomu by sme možno mali byť radi, že sa máme, pretože sa aspoň nemusíme rozprávať s kefkou na zuby alebo kaktusom v kvetináči a naša mačka nemusí vydesene pozerať na slzy, čo sa nám rinú po lícach vo chvíľach, kedy aj napriek všetkým technickým vymoženostiam zvíťazí pocit samoty a štyri steny naokolo na nás doľahnú ako balvan. Ako sa dnes majú ľudia, čo žijú sami?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 90% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.