Sledujte nás na Instagrame
@hospodarske_novinyV súvislosti so s aktuálnou situáciou, spôsobenou pandémiou koronavírusu, sa mnohí potýkajú s problémami, niektorí s existenčnými. Ľudia v mnohých oblastiach ostali bez práce a nie každému povolanie dovoľuje pracovať z domu.
O týchto a mnohých iných témach sme sa rozprávali s maestrom Milanom Lasicom, ktorý nám okrem iného prezradil ako vyzerá jeho bežný deň, čo by dokázal Slovákom v období krízy, ale aj úsmevné prekvapenie v podobe toho, čo rád pozerá v televízii.
Začnime tým, ako v aktuálnej situácii vyzerá váš bežný deň?
Dodržiavame obmedzenia, takisto aj všetko, čo je prikázané: počnúc rúškami a končiac tým, že nevychádzame z domu. Za seba by som skoro povedal, že nevychádzam ani z postele.
Niektorí čítajú, pozerajú televíziu...
U mňa je to niečo medzi tým. Viac sa toho doma urobiť nedá.
Netrpíte ešte ponorkou?
Ešte nie, zatiaľ sme sa tomu vyhli. Ale čítal som takú správu, že v Číne, keď už trvala izolácia dva týždne tak jedna manželka hrozila, že svojho manžela zabije. Mne sa to zatiaľ vyhýba.
Poďme ku kultúre. Viem, že ste sa pripojili k hercom ktorí poslali otvorený list obom - vtedy ešte premiérom.
Bola to iniciatíva filmového a televízneho zväzu a nešlo tam ani tak o hercov, ako o pracovníkov v televízii: kameramanov, technikov, ktorí sú najímaní na prácu, čiže nemajú pravidelný mesačný príjem. Sú platení honorármi.
Napísanie otvoreného listu zorganizovala Wanda Adamík Hrycová, ale nakoľko prišla ako prvá s takouto iniciatívou, stretla sa s nepriaznivým ohlasom. Vzápätí však žiadali o pomoc aj iné oblasti, nielen z televízie a filmu.
Spomínali ste nepriaznivý ohlas. Viete mi k tomu povedať viac?
Áno, ten nepriaznivý ohlas sa dal čakať. Išlo o to, že čo si dovoľujú, keď žiadajú, aby im štát ešte aj platil.
Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 76% na dočítanie.
Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.