Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.04.2020, 00:00

Meghan Markleová: Rozdelenie britskej monarchie v réžii americkej herečky

  • Pre jedných je Meghan Markleová tou, ktorá konečne urobila princa Harryho šťastným.
  • Pre druhých je mrcha, čo rozdelila šťastnú rodinu a kráti život britskej panovníčke.
Meghan Markleová: Rozdelenie britskej monarchie v réžii americkej herečky
Zdroj: Reuters

Keď kráľovná Alžbeta II. pred 68 rokmi nastupovala na britský trón, nemala z toho radosť - pôvodne totiž na ňom vôbec nemala skončiť. Všetci ju pripravovali na rolu princeznej, ktorá si nanajvýš odbije sem-tam nejaké oficiálne akcie a inak strávi život pri svojich milovaných koňoch a psoch na nejakom sídle ako vojvodkyňa.

Jej osud zásadne zmenila láska, bohužiaľ nie jej. Láska strýka Eduarda, ktorý po necelom roku vlády abdikoval, aby si mohol vziať Wallis Simpsonovú.

Dvakrát rozvedená Američanka absolútne odporovala prísnym nariadeniam anglikánskej cirkvi, podriadenej panovníkovi. Eduard si k zdeseniu celého kráľovstva vybral lásku pred povinnosťou a koruna tak pristála na hlave jeho brata.

Keď kráľ Juraj VI. v roku 1952 zomrel, prvá na rade bola jeho dcéra, mladá a neskúsená Alžbeta. Svojmu poslaniu neodporovala a povinnosti plnila za všetkých okolností vzorne, aj keď vraj vždy ľutovala, že nemohla žiť tak, ako si priala.

Kedykoľvek sa Alžbeta potýkala s bremenom, ktoré na ňu strýko uvalil, iste by ju nenapadlo, že Wallis Simpsonová nie je posledná rozvedená Američanka, ktorá jej skomplikuje život.

Tá druhá sa volá Meghan Markleová. Do britskej kráľovskej rodiny vstúpila tým, že si vzala Alžbetinho vnuka, princa Harryho.

Idylka končí

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 86% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.