Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2020, 11:22

"Čo to do čerta malo znamenať?" Trump skritizoval Oscara za film Parazit

"Máme dosť problémov s Južnou Kóreou. A oni im k tomu ešte dajú cenu za najlepší film roka," dodal americký prezident.

"Čo to do čerta malo znamenať?" Trump skritizoval Oscara za film Parazit
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump na predvolebnom mítingu v Colorade kritizoval, že hlavnú cenu americkej filmovej akadémie Oscar tento rok získal juhokórejský film Parazit. Informovala o tom dnes agentúra AP. Ako príklad skvelých filmov uviedol prezident klasické diela Juh proti Severu či Sunset Boulevard.

"A víťazom je film z Južnej Kórey. Čo to do čerta malo znamenať?" - zvolal Trump pred svojimi priaznivcami, ktorí sa zhromaždili na mítingu v meste Colorado Springs. "Máme dosť problémov s Južnou Kóreou s obchodom. A oni im k tomu ešte dajú cenu za najlepší film roka. Bol dobrý? Neviem," dodal.

"Pochopiteľne, nevie čítať," reagovala na Trumpovu kritiku na Twitteri spoločnosť Neon, ktorá Parazita v Spojených štátoch distribuuje s anglickými titulkami. Film Parazit, ktorý nakrútil juhokórejský režisér Pong Čung-ho, získal na tohtoročnom udeľovaní cien americkej filmovej akadémie štyri Oscary.

Okrem ceny za najlepší film, ktorú dostal ako prvá cudzojazyčná snímka, získal zlaté sošky aj v kategóriách najlepší zahraničný celovečerný film, réžia a pôvodný scenár.

Ticketportal.sk