Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.02.2020, 16:01

Zdeněk Pohlreich: Zdravé jedlo je mýtus aj s ketonezmyslami a rawblbosťami. Ľudia sa skôr majú zbytočne dobre

Šéfkuchár s učňovkou má v Prahe tri luxusné reštaurácie a je dôkazom, že na úspech nie je vzdelanie nutné.

Zdeněk Pohlreich: Zdravé jedlo je mýtus aj s ketonezmyslami a rawblbosťami. Ľudia sa skôr majú zbytočne dobre
Zdroj: Tomáš Krist, MAFRA

Zdeněk Pohlreich sa pred týždňom vrátil na televízne obrazovky v novej gastronomickej reality show Superšéf - 24 hodín do pekla a späť. Sledovalo ju 760-tisíc divákov. Veď si to "celebrity chef" aj odpracoval. Pred premiérou rozdával rozhovory ako na bežiacom páse a stáli o neho všetci. O jedlo sa predsa zaujíma každý, a keď sa pri tom ešte pobaví, čo chcieť viac?

Ale ak si predstavujete, že kulinársky "drsňák" vypúšťa pri rozhovore jednu hlášku za druhou a je neustále vtipný, boli by ste sklamaní. Naopak, odetý v širokom čiernom oblečení sa v daždivom dopoludní tvári skôr pochmúrne. Hovorí, ale málokedy sa pri tom pozrie na mňa, skôr kamsi do priestoru. Vlastne by ste ho nechceli mať doma, ani keby vám robil na raňajky vyprážané slimáky so zelerovým pyré. Toto počasie, ako sa čoskoro prizná, v ňom totiž prebúdza depresie.

Šéfkuchár ošľahaný svetom a s talentom ľudí baviť sa dnes vyjadruje nielen k úrovni českej gastronómie, ale napríklad aj k školstvu, hoci on sám má len učňovku. Nehovorte to svojim deťom, ale tento charizmatický holohlavý muž, ktorý sa nepochybne vo veľkej miere zaslúžil o lepší stav českých reštaurácií, je živým dôkazom toho, že na úspech nie je vzdelanie nutné.

Dnes má v Prahe tri luxusné reštaurácie, v ktorých sám už pochopiteľne nevarí, a vydáva svoje kuchárske knihy, ktoré ponúka vo vlastnom e-shope spolu s hrncami a nožmi. Hlavne je však televíznou superstar prvej kategórie. A keby sa náhodou rozhodol kandidovať na prezidenta, mal by podľa všetkého celkom slušnú šancu.

Desať rokov ste sa objavovali v televíznej šou Áno, šéfe !. A ja som si hovorila, čo sa stalo s tým množstvom jedla, ktoré ste si v reštauráciách objednali, potom do toho len štuchli a povedali, že sa to nedá jesť. Vyhodilo sa to?

Odpovedal by som jednoduchou vetou: filmári zožerú všetko.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk