Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.01.2020, 00:00

Megxit alebo únos princa. Prečo Británia ľutuje Harryho a nenávidí Meghan?

  • Britská kráľovná má za sebou toľko rodinných kríz svojich detí, až to vyzerá, ako by kráľovskú rodinu prenasledoval zlý osud.
  • Asertívnu Američanku Meghan Markleovú si Briti najskôr obľúbili, hneď na to ju však úplne zavrhli.
  • Chudáka Harryho prinútila k exilu. Kto by si nespomenul na Edwarda VIII., ktorého tiež uniesla Američanka.
  • Je možné, že si sebavedomá Američanka naplno neuvedomovala povinnosti spojené s britskou monarchiou. Alebo možno príliš dôverovala svojmu hereckému nadaniu.
Megxit alebo únos princa. Prečo Británia ľutuje Harryho a nenávidí Meghan?
Zdroj: Reuters

Britskí princovia a princezné majú slúžiť národu, čo znamená byť príkladom riadneho rodinného života, zastupovať kráľovnú aj štátnu moc a svojim vystupovaním udržiavať etiketu a ceremoniály monarchie. Alžbeta II. počas svojho dlhého, 68 rokov trvajúceho panovania, vykázala priam heroické sebaovládanie podľa nepísaného motta aristokratickej tradície "Nikdy sa nesťažuj, nikdy nič nevysvetľuj" a kam pamäť siaha sa stala najobľúbenejšou kráľovnou.

To sa však jej deťom nikdy nedarilo. Vyrastali v uvoľnenej dobe a dôstojne sa pohybovať na otvorenom javisku verejného záujmu vyžaduje nadľudskú silu.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk