Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.01.2020, 11:19

Posmešky o Grete či politike: Ak vyhráte, poďakujte sa a vypadnite, zaznelo v úvode Zlatých glóbusov

Tento rok sa nezaobišiel bez kontroverzií a ostrých slov.

Posmešky o Grete či politike: Ak vyhráte, poďakujte sa a vypadnite, zaznelo v úvode Zlatých glóbusov
Zdroj: Reuters

Zlatý glóbus pre najlepší film v kategórii dráma v pondelok získal vojnový film 1917 režiséra Sama Mendesa, ktorý si odniesol aj ocenenie za réžiu.

Film, ktorý zachytáva v reálnom čase dvojicu mladých britských vojakov na sklonku prvej svetovej vojny, tak prekvapivo porazil favorizované snímky: Írčana od Martina Scorseseho, Jokera Todda Philipsa a Manželskú históriu Noaha Baumbacha.

V galérii si pozrite veľkolepé róby aj najznámejšie osobnosti šoubiznisu a filmu:

​V kategórii komédia alebo muzikál získal cenu film Vtedy v Hollywoode Quentina Tarantina, ktorý bol ocenený aj za scenár a za herecký výkon Brada Pitta vo vedľajšej úlohe.

​Tento rok sa však nezaobišiel bez kontroverzií. 77. ročník Zlatých glóbusov začal plamennou rečou moderátora Rickyho Gervaisa, ktorý filmových tvorcov vyzval, aby sa pri preberaní cien na pódiu nepúšťali do politických tém.

"Nie ste tu na to, aby ste verejnosť o čomkoľvek poučovali, o skutočnom svete nič neviete. Väčšina z vás strávila v škole menej času než Greta Thunbergová. Takže ak vyhráte, príďte sem hore, prevezmite si svoju malú cenu, poďakujte svojmu agentovi a Bohu a potom zase vypadnite," povedal publiku s nadsádzkou britský komik.

Slávnostný večer v kalifornskom Beverly Hills odštartoval udeľovaním ocenení v televíznych kategóriách, kde uspeli napríklad seriály Boj o moc, Potvora a Černobyľ.

Cenu za neanglicky hovorený film dostala juhokórejská snímka Parazit, medzi animovanými filmami zvíťazil Hľadá sa Yetti a cena za najlepšiu pieseň putuje tvorcom životopisného dráme o spevákovi Eltonovi Johnovi Rocketman.

Ceny Zlatý glóbus udeľuje Asociácia zahraničných novinárov v Hollywoode (HFPA) a bývajú  považované za dobrý ukazovateľ šancí pre neskoršie vyhlasovanie Oscarov.

Ticketportal.sk