Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.11.2019, 19:31

Herečka Catherine Deneuveová prekonala slabú mozgovú príhodu

Mozgovú príhodu herečka utrpela pri natáčaní nového filmu De son vivant francúzskej režisérky Emmanuelle Bercotovej.

Herečka Catherine Deneuveová prekonala slabú mozgovú príhodu
Zdroj: AP

Francúzska herečka Catherine Deneuveová utrpela slabú mozgovú príhodu a hospitalizovali ju v parížskej nemocnici. Agentúru AFP o tom v stredu informovala jej rodina.

Podľa nej prekonala 76-ročná herečka "veľmi slabú porážku", ktorá by nemala mať následky. "Našťastie neutrpela nijakú stratu motorických funkcií, avšak bude musieť chvíľu odpočívať," uviedla v mene herečkinej rodiny jej agentka Claire Blondelová.

Mozgovú príhodu Deneuveová utrpela pri natáčaní nového filmu De son vivant francúzskej režisérky Emmanuelle Bercotovej.

Nemenovaný zdroj z jej blízkosti pre televíznu stanicu BFM ešte pred incidentom uviedol, že herečka bola "vyčerpaná", lebo priveľa pracovala.

Deneuveová debutovala na filmovom plátne v roku 1957. Odvtedy hrala vo vyše 100 filmoch pod vedením režisérov ako Luis Buňuel, Jean-Pierre Melville, Roman Polanski, Francois Truffaut, či neskôr Benoit Jacquot, Francois Ozon alebo André Téchine, a získala množstvo domácich a zahraničných cien.

Herečka vyvolala vlani rozruch, keď sa v čase vrcholiacej kampane hnutia #MeToo pridala k približne 100 ďalším signatárkam výzvy zverejnenej v denníku Le Monde.

Výzva označovala niektoré obvinenia zo sexuálneho obťažovania voči mužom, ktoré sa objavili po škandále okolo hollywoodskeho producenta Harveyho Weinsteina v podobe kampane #MeToo, za nespravodlivé a tvrdila, že mužom by sa nemalo brániť, aby ženy zvádzali.

Ticketportal.sk