Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.10.2019, 10:53

Predpovedali Simpsonovci Gretu? Znázornenie aktuálnych udalostí je až zarážajúco presné

Svet v posledných dňoch obletel emotívny prejav Grety Thurnbergovej na klimatickom summite OSN a ľudia na sociálnych sieťach upozorňujú na podobnosť s jednou z epizód seriálu Simpsonovci.

Predpovedali Simpsonovci Gretu? Znázornenie aktuálnych udalostí je až zarážajúco presné
Zdroj: Reprofoto, YouTube/ choco macho, Reuters

Fanúšikom seriálu Simpsonovci sa po Gretinom emotívnom prejave na pôde OSN v New Yorku určite vybavil jeden z dielov obľúbeného seriálu. V sedemnástej epizóde dvadsiatej série, ktorá mala premiéru pred desiatimi rokmi, totiž Lisa Simpsonová písala report o tom, ako bude vyzerať jej rodné mesto Springfield v roku 2059.

Pri prezentácii práce v škole nasledoval emotívny prejav, ktorý bol veľmi podobný tomu, ktorý na klimatickom summite predviedla Greta Thunbergová. Lisa v ňom vydesila spolužiakov víziami o temnej budúcnosti , v ktorej sa budú zvyšovať hladiny vôd a dôjde aj k ďalším možným dôsledkom globálneho otepľovania.

Vo videu si pozrite záznam scén, ktoré uchvátili mnohých užívateľov sociálnych sietí:

​K tomu navyše navrhovala podobné zmeny ako Greta a v celej epizóde vystupovala ako klimatická aktivistka. "Keď sa nad tým zamyslíte, tak Greta Thunbergová je Lisou Simpsonovou v skutočnom svete," napísal jeden z užívateľov Twitteru, pričom ďalšie komentáre zneli podobne.

Fanúšikovia Simpsonovcov sa podobnosti ihneď chytili a vytvorili koláž, na ktorej prirovnávajú Gretin pohľad smerom k Donaldovi Trumpovi k tomu, ktorý predviedla v seriáli aj Lisa.

Umenie scenáristov televízneho seriálu predvídať budúcnosť je známe. Napríklad v roku 2000 sa v jednom z dielov stal Donald Trump americkým prezidentom, k čomu došlo sedemnásť rokov pred jeho skutočným nástupom do funkcie. Neskôr napríklad autori predpovedali niektoré pasáže z Hry o tróny.