Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2019, 09:46

Som tu s vami ako žena tmavej pleti a sestra: Meghan a princ Harry so synom začali návštevu Afriky

Princ Harry a Meghan dorazili do Afriky na svoju prvú cestu od narodenia dieťaťa.

Som tu s vami ako žena tmavej pleti a sestra: Meghan a princ Harry so synom začali návštevu Afriky
Zdroj: Reuters

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan v pondelok pricestovali do Juhoafrickej republiky (JAR). Ide o ich prvú zahraničnú cestu od narodenia prvého spoločného potomka Archieho. Informovala o tom agentúra Reuters.

Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu podnikajú návštevu Afriky po prvý raz oficiálne ako rodina. Meghan (37), bývalá americká herečka, porodila Archieho v máji.

Návštevu britského páru v Afrike si pozrite v galérii:

​Harry, jeho manželka Meghan a ich syn Archie odštartovali desaťdňovú cestu v Kapskom Meste. Medzi hodnostármi, s ktorými sa kráľovský pár stretne počas cesty, je i emeritný arcibiskup Desmond Tutu z JAR.

Harry s Meghan včera navštívili neziskovú organizáciu, ktorá pomáha slobodným ženám s deťmi v jednej z chudobných černošských štvrtí Kapského mesta. Pri návšteve hovorili o násilí namierenom proti ženám, ktoré je podľa portálu BBC v JAR v poslednej dobe na vzostupe.

V minulom roku tu muži zavraždili 2 700 žien a tisíc detí. Úrady okrem toho zaznamenali vyše 100 prípadov znásilnenia denne.

"Som tu s vami ako matka, manželka, ako žena, ako žena tmavej pleti a ako vaša sestra," vyhlásila Meghan pri stretnutí s obeťami násilností. Harry poznamenal, že žiadny muž sa nerodí, aby ubližoval ženám a je potrebné nanovo vymedziť maskulinitu, "aby budúce generácie mohli priniesť pozitívnu zmenu do budúcnosti".

Podľa juhoafrických zdrojov je program vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu nabitý, v priebehu desiatich dní budú musieť absolvovať ďalších približne tridsať podujatí. Stretnú sa aj s nositeľom Nobelovej ceny za mier Desmondom Tutuom, prezidentom Cyrilom Ramaphosom a s vdovou po prvom černošskom prezidentovi Nelsonovi Mandelovi.

Harry na žiadosť britského ministerstva zahraničných vecí samostatne bez rodiny zamieri aj do Botswany, Angoly a Malawi. V Angole navštívi projekt odstraňovania mín, s ktorým sa spája niekoľko z najznámejších fotografií jeho zosnulej matky, princeznej Diany.

Harry (34), vnuk britskej kráľovnej Alžbety II. a siedmy v nástupníckej línii na trón, je častým návštevníkom južnej časti Afriky, kam chodieva kvôli starostlivosti o životné prostredie alebo tráveniu dovolenky. Cesta bude trvať do 2. októbra.

Ticketportal.sk