Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.08.2019, 12:43

Jeho fascinácia deťmi bola čudná. Speváčka Sheryl Crowová spomína na spoluprácu s Jacksonom

Speváčka potvrdila, že výpovediam dvojice údajných obetí na základe svojich osobných skúseností verí.

Jeho fascinácia deťmi bola čudná. Speváčka Sheryl Crowová spomína na spoluprácu s Jacksonom
Zdroj: Reuters

Country speváčka Sheryl Crowová, ktorá v osemdesiatych rokoch spolupracovala s Michaelom Jacksonom v rámci jeho turné Bad Tour, uviedla, že v nej spevákovo správanie vyvolávalo vždy množstvo otázok. Hoci bola ohromená hudobníkovým talentom, divila sa najmä nad jeho fascináciou deťmi, uvádza portál lidovky.cz.

Snímka Leaving Neverland, ktorý tento rok tému Jacksonovej údajnej pedofílie opätovne otvoril, pritom nevidela a ani vidieť nechce, uviedla Sheryl Crowová v rozhovore pre The Telegraph. V dokumente sa objavujú svedectvá dvoch mužov, ktorí tvrdia, že ich spevák ako deti sexuálne zneužíval.

Crowová výpovediam dvojice, ktoré sa k nej doniesli, na základe svojich osobných skúseností verí. Uviedla napríklad, že nechápala, prečo rodičia Jamesa Safechucka nechávali svojho vtedy iba deväťročného syna, ktorý sa Jacksonovho turné zúčastnil ako tanečník, tráviť so spevákom toľko času.

Vo videu si pozrite záznam z ich duetu v rámci Bad Tour z roku 1988:

"Bol to skvelý chalan a stále bol s nami, viac ako polovicu osemmesačného turné. Vždy som sa pýtala, čo dočerta robia jeho rodičia?" - dodala Crowová.

Speváčka, ktorá sa objavila v Jacksonovom klipe k piesni Dirty Diana, sa tiež ohradila voči "sieti" ľudí, ktorí podľa jej slov Jacksona obklopovali a pomáhali mu všetko utajovať. "Myslím, že to zámerne neplánoval, ale bola to nejaká časť jeho aury - niečo takmer nedotknuteľné a nadpozemské. Cítim, že tu bolo mnoho ľudí, ktorí dovolili, aby sa to dialo. Je to tragédia," vyjadrila sa speváčka. "Som smutná a nahnevaná na veľa ľudí. Je to ako smrť v rodine, viete?" - dodala.

Rozhovorila sa tiež o tom, aký bol Jacksonov vzťah k nej počas vzájomnej spolupráce. "Myslím, že si v skutočnosti celkom dlho vôbec nepamätal moje meno," povedala. Popisovala atmosféru, kedy bola všetka pozornosť sústredená výhradne na Jacksona, zatiaľ čo ona a členovia kapely stáli v pozadí. Od tej doby sa vraj videli už len na Grammy. "Nemyslím si, že by zo mňa urobil, čím som bola," uviedla ďalej Crow.

Michael Jackson, ktorý zomrel v roku 2009 na predávkovanie liekmi, bol z pohlavného zneužívania detí obvinený niekoľkokrát už počas svojho života. Súd ho však nikdy neuznal vinným a on sám všetky obvinenia popieral.