Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.08.2019, 00:00

Meky Žbirka o vnútorných démonoch aj o tom, prečo na Slovensku vlastne šoubiznis ani nie je

  • Meky Žbirka je fenomenálny muzikant s britskou a so slovenskou krvou. Vždy pôsobil ako džentlmen s okuliarmi, ktorému by ste bez obáv zverili aj svoju dospievajúcu dcéru.
  • Najviac sa vraj odviazal, keď raz pri vystúpení spadol medzi muzikantov.
  • „Nemoderný chalan“ zažil svoju najväčšiu slávu víťazstvom nad Karlom Gottom v roku 1982. Práve vtedy ako vôbec prvý Slovák získal Zlatého slávika.
  • Tento rok oslavuje 40 rokov na hudobnej scéne.
Meky Žbirka o vnútorných démonoch aj o tom, prečo na Slovensku vlastne šoubiznis ani nie je
Zdroj: Archív Miroslava Žbirku

Tento rozhovor sa mal odohrať na prelome marca a apríla, teda hneď potom, ako Meky získal hudobnú Cenu Anděl za svoj posledný Double Album. Najskôr však nebol vo forme on, potom zase ja.

Tak sme začali na úvod pretriasať doktorov. Katka Žbirková nás napomínala, že strácame čas. No Miro oponoval: „A prečo by sme sa nemohli baviť o doktoroch? Taký rozhovor som ešte nikdy nerobil.“

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk