Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2019, 12:25

Kňaz a humanista Anton Srholec: Ten, ktorý premenil okraj na stred

  • „Ja neverím v smrť. Beriem svoj život ako tranformáciu, premenenie."
  • Takto Anton Srholec reagoval v relácii Pod lampou na otázku, či myslí na smrť. A pri inej príležitosti zase spomenul, že dôveruje, že ho Boh neopustí ani v tej rozhodujúcej chvíli, keď dôjde na "vyzliekanie z tela".
Kňaz a humanista Anton Srholec: Ten, ktorý premenil okraj na stred
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Dnes už má Don António ten zlomový moment za sebou: presne dnes si pripomíname jeho nedožité 90. narodeniny článkom, ktorý bol publikovaný v HN Magazíne.

Slovensko v ňom prišlo o človeka, ktorý – ako píše Štefan Hríb v predhovore ku knihe Náš António – vykonal zázrak: okraj, kam ho vyhnali najprv komunisti a neskôr cirkev, a na ktorom sa obvykle vyplakáva, dokázal premeniť na stred.

Povolaný k bezdomovcom

„Či som ich naučil modliť sa? Naopak, oni ma naučili hrešiť. Keď si celý deň ponorený v čiernom prostredí, tak mi nehovor, že vyfáraš čistučký a biely.“

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.