Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.05.2019, 13:26

Moderátor prirovnal kráľovského novorodenca k šimpanzovi. BBC ho za to vyhodila, končí po 30 rokoch

Išlo o vážnu chybu úsudku, ktorá je v rozpore s hodnotami, ktoré sa ako stanica snažíme zosobňovať, uvádza vo vyhlásení stanica BBC.

Moderátor prirovnal kráľovského novorodenca k šimpanzovi. BBC ho za to vyhodila, končí po 30 rokoch
Zdroj: TASR

Moderátor BBC Radio 5 Live Danny Baker prišiel o prácu po tom, čo na Twitteri zverejnil čiernobielu fotografiu dobre oblečeného muža a ženy, ktorí držia za ruku šimpanza v obleku, s komentárom: "Kráľovské dieťa opúšťa nemonicu."

Tweet vznikol v narážke na nový prírastok do britskej kráľovskej rodiny, uvádzajú Lidovky. Princovi Harrymu a vojvodkyni zo Sussexu Meghan, ktorej matka je Afroameričanka, sa v pondelok narodil syn, ktorému dali meno Archie.

Zdroj: Screenshot, Twitter/Danny Baker

​61-ročný moderátor Baker po vlne negatívnych reakcií tweet stiahol a opakovane sa ospravedlnil - najprv neformálne, neskôr vážnejšie: "Ešte raz. Úprimne sa ospravedlňujem za zverejnený hlúpy humorný obrázok. Malo ísť o vtip v zmysle: aristokracia vs. cirkusové zvieratá vo vycibrenom oblečení, ale niektorí si to vysvetlili tak, že ide o opicu a rasu, takže som (tweet) hneď zmazal. Sledovanie kráľovskej rodiny nepatrí medzi moje silné stránky. Myslím teda, že je čas, aby som išiel na hanbu," uviedol podľa serveru Guardian vo svojom stredajšom vyjadrení.

​Podľa verejnoprávnej stanice však ospravedlnenie nestačí a s moderátorom ukončila spoluprácu na programe Danny Baker Show.

"Išlo o vážnu chybu úsudku, ktorá je v rozpore s hodnotami, ktoré sa ako stanica snažíme zosobňovať. Danny je skvelý moderátor, ale naďalej u nás nebude uvádzať týždenný program," spresnil hovorca stanice. Barker je nielen moderátor, ale aj komik, novinár, scenárista a DJ. S BBC spolupracoval 30 rokov.