Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.04.2019, 14:59

Harry a Meghan sa vyjadrili ohľadne medializácie narodenia svojho dieťaťa

Dieťa sa má narodiť ešte v apríli.

Harry a Meghan sa vyjadrili ohľadne medializácie narodenia svojho dieťaťa
Zdroj: Reuters

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan chcú uchovať príchod svojho prvého potomka "v súkromí". Vo štvrtok to oznámil Buckinghamský palác, ktorého vyhlásenie cituje tlačová agentúra AFP. Dieťa sa má narodiť ešte v apríli.

Takýto scenár by bol v kontraste s narodením troch potomkov Harryho brata princa Williama a jeho manželky Catherine. Tí svoje bábätká ukázali svetovým médiám ihneď po pôrode.

"Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu sú veľmi vďační za láskavosť, ktorú dostávajú od ľudí z celého Spojeného kráľovstva i zo sveta, a pripravujú sa na príchod dieťaťa," uviedol Buckinghamský palác vo vyhlásení.

"Ich kráľovské výsosti dospeli k osobnému rozhodnutiu uchovať plány okolo príchodu potomka v súkromí. Vojvoda a vojvodkyňa sa tešia na zdieľanie týchto vzrušujúcich správ po tom, ako budú mať príležitosť udalosť osláviť súkromne ako nová rodina," oznámil Buckinghamský palác.

​Niektoré britské médiá informovali, že kráľovský pár zvažuje pôrod v domácom prostredí, čím by takisto došlo k porušeniu tradície; všetky tri deti Williama a Catherine prišli na svet v súkromnom krídle Nemocnice sv. Márie v Londýne.

Harry (Henry) a Meghan momentálne žijú v Kensingtonskom paláci, londýnskom sídle Williama a Catherine. Pred pôrodom sa plánujú presťahovať do rezidencie Frogmore Cottage vo Windsore, oznámili miestne médiá.

Prince Harry s bývalou herečkou Meghan Markleovou mali svadbu vlani v máji na hrade Windsor a podľa zverejnených informácií vraj nepoznajú pohlavie svojho potomka. Kensingtonský palác sa dnes odmietol vyjadriť k neovereným informáciám britských médií, že nastávajúca mamička sa rozhodla pre domáci pôrod.

Nedávno si manželia zriadili profil na Instagrame, čím vzbudili špekulácie, že práve tam sa pochvália prvými fotografiami svojho potomka. Budúci rodičia tiež poprosili ľudí, ktorí chcú ich dieťaťu poslať darček, aby namiesto toho podporili jednu z nich vybraných charitatívnych organizácií.