Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.03.2019, 12:42

Barbara Bushová mala z Trumpa "úzkosť", odhalila nová kniha

Keď sa bývalá prvá dáma "s hrôzou" dozvedela, že víťazom volieb je Trump jeden z priateľov jej daroval hodiny, ktoré rátali zostávajúci čas do konca Trumpovho funkčného obdobia. Tie si nechávala pri svojej posteli.

Barbara Bushová mala z Trumpa "úzkosť", odhalila nová kniha
Zdroj: Reuters

Dnes už nežijúca bývalá prvá dáma Spojených štátov Barbara Bushová pred smrťou priznala, že súčasný prezident Donald Trump v nej vyvolával "úzkosť" a úvahy o tom, či môže byť naďalej podporovateľkou Republikánskej strany, ktorá Trumpa do funkcie nominovala.

Názory manželky niekdajšieho republikánskeho prezidenta Georgea Busha staršieho na Trumpa vyšli najavo po tom, ako denník USA Today zverejnil v stredu výňatky z pripravovanej biografie, ktorá má vyjsť pod názvom The Matriarch, informovala agentúra AP.

Príslušný rozhovor poskytla Bushová vo februári 2018. Krátko na to, v apríli, zomrela vo veku 92 rokov. Spomínanú "úzkosť" bývalá prvá dáma pociťovala počas prezidentských volieb v roku 2016, v ktorých Trump nakoniec zvíťazil nad svojou súperkou Hillary Clintonovou.

Na otázku, čo sa stále považuje za republikánku, odpovedal: "Asi by som dnes povedala, že nie". Bushová v rozhovore spomínala, ako si pripravovala žartovný list, v ktorom by Clintonovej manželovi, exprezidentovi Billovi Clintonovi, zablahoželala k tomu, že sa stal partnerom prezidentky.

Následne sa však "s hrôzou" dozvedela, že víťazom volieb je Trump. Jeden z priateľov potom daroval Bushovej hodiny, ktoré rátali zostávajúci čas do konca Trumpovho funkčného obdobia. Tie si nechávala pri svojej posteli, dodáva AP.

Ticketportal.sk