Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.04.2019, 00:00

Herec Roman Luknár: Pred kamerou som šťastný človek

  • Prečítajte si úprimný rozhovor s Roman Luknárom, ktorý vyšiel v HN Magazíne.
  • Naučil som sa od života nič nečakať, preto som šťastný. Materiálne veci ma nikdy nezaujímali, nemám auto, nevlastním byt. Som slobodný človek.
  • Voči staršej generácii hercov sme mali väčší rešpekt. Divadlo bolo vtedy ako kostol, dnes je to úplne inak.
  • Problém je, že u nás sa ľuďom nepáči, keď im niekto nastaví zrkadlo.
Herec Roman Luknár: Pred kamerou som šťastný človek
Zdroj: Miroslava Spodniaková

Patrí k najobsadzovanejším slovenským hercom. A v mnohom popiera životný štýl, patriaci k tejto branži. Na premiéry nechodí a filmy, v ktorých hrá, vidí často až po rokoch: Roman Luknár tvrdí, že zo všetkého najviac si cení pokoj. 

  • Prečo ste sa rozhodli vziať hlavnú rolu vo filme Ostrým nožom?

Tiež som rodič a keby sa mi stalo niečo podobné, neviem, čo by som robil. Od vraždy Daniela Tupého prešlo množstvo času a rodičia nedostali nijakú odpoveď. Akurát si niekto vymyslel, že sa mu to stalo preto, že bol drogovým dílerom.

Mal som pocit, že by som sa k tomu mal nejako vyjadriť aj ja ako rodič. Je mi strašne ľúto tej rodiny. Kamarát Luc Brase mi rozprával, že jeden jeho kamarát, študujúci v Írsku, bol v čase vraždy v Bratislave a vraj on Daniela Tupého našiel.

Ako jediný svedok neskôr spolupracoval s políciou, pričom niektoré vypočúvania trvali aj desať hodín. Lietal kvôli nim z Írska za vlastné peniaze, s prísľubom, že mu to štát zaplatí. Čaká dodnes.

  • Bolo pre vás na nakrúcaní najťažšie to, že aj vy ste rodič?

Nie, práve preto to išlo. Náročné to bolo len preto, že sme nakrúcali v lete, v chládku bolo 35 stupňov, a ja som mal na sebe štyri vrstvy, lebo dej filmu sa odohrával v októbri.

  • Vnímate nejakú paralelu medzi príbehom Daniela Tupého a Jána Kuciaka?

Nie, lebo v prípade Daniela Tupého to nebola politická vražda. To, čo sa stalo jemu, sa mohlo stať každému. Rovnako ako skúsenosť, že sa v tom prípade nik nedovolá pravdy. Samozrejme, medzi filmom a realitou sú určité rozdiely.

Vo filme ide o štyroch páchateľov, v skutočnosti ich bolo štrnásť alebo pätnásť. Hádam ten film Danielovým rodičom aspoň trochu pomohol. Som rád, že sa pre ten prípad niečo urobilo; to je celé.

  • To má byť dôvod prečo na ten film ísť?

Nechcem nikoho pozývať, ani ja som ho nevidel.

  • Naozaj?

Áno, napríklad teraz nedávno som prvý raz videl film Fair Play, kde som hral pre siedmimi rokmi. Písal som režisérke, aký skvelý film nakrútila a ona bola prekvapená, ako je možné, že som ho ešte nevidel. No u mňa to musí dozrieť. Nerád sa na seba pozerám.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.