Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.04.2019, 00:00

Herec Roman Luknár: Pred kamerou som šťastný človek

  • Prečítajte si úprimný rozhovor s Roman Luknárom, ktorý vyšiel v HN Magazíne.
  • Naučil som sa od života nič nečakať, preto som šťastný. Materiálne veci ma nikdy nezaujímali, nemám auto, nevlastním byt. Som slobodný človek.
  • Voči staršej generácii hercov sme mali väčší rešpekt. Divadlo bolo vtedy ako kostol, dnes je to úplne inak.
  • Problém je, že u nás sa ľuďom nepáči, keď im niekto nastaví zrkadlo.
Herec Roman Luknár: Pred kamerou som šťastný človek
Zdroj: Miroslava Spodniaková

Patrí k najobsadzovanejším slovenským hercom. A v mnohom popiera životný štýl, patriaci k tejto branži. Na premiéry nechodí a filmy, v ktorých hrá, vidí často až po rokoch: Roman Luknár tvrdí, že zo všetkého najviac si cení pokoj. 

  • Prečo ste sa rozhodli vziať hlavnú rolu vo filme Ostrým nožom?

Tiež som rodič a keby sa mi stalo niečo podobné, neviem, čo by som robil. Od vraždy Daniela Tupého prešlo množstvo času a rodičia nedostali nijakú odpoveď. Akurát si niekto vymyslel, že sa mu to stalo preto, že bol drogovým dílerom.

Mal som pocit, že by som sa k tomu mal nejako vyjadriť aj ja ako rodič. Je mi strašne ľúto tej rodiny. Kamarát Luc Brase mi rozprával, že jeden jeho kamarát, študujúci v Írsku, bol v čase vraždy v Bratislave a vraj on Daniela Tupého našiel.

Ako jediný svedok neskôr spolupracoval s políciou, pričom niektoré vypočúvania trvali aj desať hodín. Lietal kvôli nim z Írska za vlastné peniaze, s prísľubom, že mu to štát zaplatí. Čaká dodnes.

  • Bolo pre vás na nakrúcaní najťažšie to, že aj vy ste rodič?

Nie, práve preto to išlo. Náročné to bolo len preto, že sme nakrúcali v lete, v chládku bolo 35 stupňov, a ja som mal na sebe štyri vrstvy, lebo dej filmu sa odohrával v októbri.

  • Vnímate nejakú paralelu medzi príbehom Daniela Tupého a Jána Kuciaka?

Nie, lebo v prípade Daniela Tupého to nebola politická vražda. To, čo sa stalo jemu, sa mohlo stať každému. Rovnako ako skúsenosť, že sa v tom prípade nik nedovolá pravdy. Samozrejme, medzi filmom a realitou sú určité rozdiely.

Vo filme ide o štyroch páchateľov, v skutočnosti ich bolo štrnásť alebo pätnásť. Hádam ten film Danielovým rodičom aspoň trochu pomohol. Som rád, že sa pre ten prípad niečo urobilo; to je celé.

  • To má byť dôvod prečo na ten film ísť?

Nechcem nikoho pozývať, ani ja som ho nevidel.

  • Naozaj?

Áno, napríklad teraz nedávno som prvý raz videl film Fair Play, kde som hral pre siedmimi rokmi. Písal som režisérke, aký skvelý film nakrútila a ona bola prekvapená, ako je možné, že som ho ešte nevidel. No u mňa to musí dozrieť. Nerád sa na seba pozerám.

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk