Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2019, 12:51 Aktualizované dňa 26.03.2019 o 13:11

Zomrel známy český showman Dan Nekonečný

Nekonečný mal 52 rokov, polícia ho mala nájsť mŕtveho v jeho dome.

Zomrel známy český showman Dan Nekonečný
Zdroj: TASR/Rastislav Blaško

Vo veku 52 rokov zomrel spevák Daniel Nekonečný, populárny showman známy z kapely Šum svistu či filmu Eliška má rada divočinu. Informáciu o jeho úmrtí potvrdil na Twitteri starosta mestskej časti Prahy Řeporyje a bývalý bulvárny novinár Pavel Novotný.

V dome v pražskej mestskej časti Řeporyje, kde hudobník býval, zasahovala záchranka aj polícia. Príčina úmrtia sa zatiaľ vyšetruje.

​Daniel Nekonečný sa vlastným menom volal Daniel Konečný, pochádzal z Boskovíc a známy bol ako spevák, tanečník a predovšetkým showman vždy oblečený v žltej farbe a trblietkach. Pôsobil v kapele Šum svistu a v deväťdesiatych rokoch bol ozdobou nejednej televíznej show.

Vždy si zakladal hlavne na extravagancii a bolo len ťažko rozpoznať, kde končilo vystúpenia a začínalo súkromie. "Každý deň začínam ľadovou kúpeľou, a potom si zatancujem a zaspievam na naše videoklipy na kanáli Youtube. Majú tú najsilnejšiu energiu, takže som po ich zhliadnutí spoľahlivo nabitý," povedal napríklad v roku 2016 pre český časopis Týden.

O osem rokov skôr zase usiloval o vystúpenie v Eurovízii a národné súťažné kolo poňal opäť po svojom. Na nosidlách ho priniesli štyria zdatní "indiáni", okolo tancovali exotické tanečnice a všade lietali zlaté trblietky.

"Keď ma pošlú do európskeho finále, urobím všetko pre to, aby konečne všetci o našej krajine vedeli a Praha sa stala kultúrnym centrom Európy, ako kedysi Paríž," sľuboval vtedy Nekonečný.

"Aj keby som mal na javisku padnúť vysílením a umrieť. Takže za mňa môžu hlasovať aj tí, čo ma nemajú radi, pretože to bude môj koncert in memoriam," vtipkoval.

A odporcov nemal málo. Jeho hlasné vystupovanie a schválne zvýrazňovanie "rrrr" bavilo aj odpudzovalo. Faktom však zostáva, že sa stal neprehliadnuteľným.

V posledných rokoch z mediálneho priestoru trochu zmizol. Zastupujúca agentúra ponúkala jeho vystúpenie s rôznymi počtami tanečníc a sľubovala, že Nekonečný s pomocou multimediálnej projekcie a laserových a pyrotechnických efektov "vezme divákov na strhujúce dobrodružstvo v hlbokých pralesoch, na voňavú dovolenku po najkrajších ostrovoch a najpôvabnejších kútoch našej planéty Zem".