Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.02.2019, 10:00 Aktualizované dňa 28.02.2019 o 10:14

Zomrel český herec, známy aj z filmov Dědictví aneb Kurvahošigutntag či Pupendo

  • Roly si zahral vo filmoch Pupendo, Musíme si pomáhať, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Nuda v Brne, v seriáli Černí baroni či vo filme Babovřesky.
  • Preslávil sa aj po boku svojho kolegu a kamaráta v televíznej Manéži Bolka Polívku.
Zomrel český herec, známy aj z filmov Dědictví aneb Kurvahošigutntag či Pupendo
Zdroj: MAFRA

Vo veku 74 rokov zomrel herec Jiří Pecha, ktorý stál pri zrode brnianskeho divadla Husa na provázku a preslávil sa po boku svojho kolegu a kamaráta v televíznej Manéži Bolka Polívku.

Správu o úmrtí Jiřího Pecha zverejnil na Facebooku aj hovorca českého divadla Husa na provázku.

Svojrázny komik hral vo filmoch Lotrando a Zubejda, Nuda v Brne či Anděl Páně.
Třebíčský rodák sa spolu s rodičmi venoval ochotníckemu divadlu, potom vyštudoval JAMU, kde sa zoznámil s Polívkom, s ktorým absolvoval ako nekonečné recesie, tak aj profesijné pôsobenie.

Pripomeňte si herca v jeho známej úlohe vo filme Dědictví aneb Kurvahošigutntag:

Na scéne Provázku Pecha zažiaril napríklad v ocenenej inscenácii Babička - fetišistická revue. Pred kameru prenikal postupne a opäť s divadelnými kolegami, či už išlo o prepis predstavenia Balada pre banditu, alebo o projekty s Polívkom v hlavnej úlohe ako Šašek a kráľovná či Dědictví aneb Kurvahošigutntag, uvádza iDnes.cz.

Neskôr si ho diváci zamilovali ako Zilvara z chudobinca v seriáli Bylo nás pět alebo šéfa zbojníckej skupiny v rozprávke Lotrando a Zubejda. Ako svätý Mikuláš prešiel oboma dielmi Anděl Páně.

Ďalšie roly si zahral vo filmoch Pupendo, Musíme si pomáhať alebo Krajinka, v seriáli Černí baroni, Dobrá štvrť alebo Špačkovi v sieti času, kde predstavoval bezdomovca.

Jeho postava deda Vendu sprevádzala tiež sériu komédií Babovřesky. Vrátil sa aj do druhého dielu Dědictví.

Ticketportal.sk