Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.02.2019, 12:42 Aktualizované dňa 19.02.2019 o 17:22

Ostro kritizoval Merkelovú, volali ho Cisár. Zomrel legendárny návrhár Karl Lagerfeld

  • O zdravotných ťažkostiach kreatívneho riaditeľa známej módnej značky Karla Lagerfelda sa hovorilo už niekoľko týždňov.
  • Zomrel vo veku 85 rokov, dôvod jeho úmrtia zatiaľ nie je známy.
  • Na vrchol módneho Olympu sa postavil v roku 1983, kedy prijal miesto šéfdizajnéra Chanelu.
Ostro kritizoval Merkelovú, volali ho Cisár. Zomrel legendárny návrhár Karl Lagerfeld
Zdroj: Reuters

 Dlhé biele vlasy stiahnuté do vrkoča, tmavé okuliare, masívne prstene a vejár v ruke. Karl Lagerfeld, prezývaný aj Cisár, zomrel podľa televízie Sky News v utorok ráno v súkromnej nemocnici v Paríži. Hospitalizovaný tu bol od pondelka.

O zlom zdravotnom stave módnej ikony sa špekulovalo už niekoľko týždňov. Prvotné reči sa začali šíriť po tom, čo v januári vynechal módnu prehliadku značky Chanel v Paríži. Oficiálnym dôvodom jeho neprítomnosti bola únava. Prehliadku vynechal prvýkrát od roku 1983, keď sa stal šéfdizajnérom Chanelu.

Milovaný i nenávidený

Lagerfeld, pôvodným menom Karl Otto Lagerfeldt, nikdy nechcel priznať svoj pravý vek a v komunikácii so známymi si uberal päť rokov. Podľa oficiálnych údajov sa narodil 10. septembra roku 1933 v nemeckom meste Hamburg. Z priezviska si nechal počas svojej kariéry odstrániť písmeno t, pretože chcel, aby znelo viac komerčne.

​Lagerfeldova matka Elisabeth Bahlmannová bola špičková švédska huslistka a jeho otec Otto Lagerfeldt bol uznávaný obchodník, ktorý ako prvý predstavil technológiu kondenzovaného mlieka. To dostalo rodinu do dobrej finančnej situácie.

​Lagerfeldove detstvo napriek bohatstvu nebolo bezstarostné. „Ako dieťa som mal problém, že som sa na smrť nudil, pretože som už chcel byť dospelý,“ povedal v roku 2011 v rozhovore pre britský denník Independent.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.