Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.01.2019, 12:30

Režisér filmu Bohemian Rhapsody čelí obvineniam zo sexuálneho obťažovania maloletých

Snímka Bohemian Rhapsody, ktorú Singer réžiroval patrí medzi nominované na ceny Oscarov za rok 2018.

Režisér filmu Bohemian Rhapsody čelí obvineniam zo sexuálneho obťažovania maloletých
Zdroj: Reuters, Reprofoto Youtube/ 20th Century Fox

Režisér aktuálne mimoriadne úspešného filmu Bohemian Rhapsody, ktorý je aktuálne nominovaný na Oscara, Bryan Singer odmieta obvinenia niekoľkých mužov, že je v ich detstve či v mladosti sexuálne zneužíval.

Sú ochotní klamať pre peniaze a upútanie pozornosti, uviedol v stredajšom vyhlásení 53-ročný americký filmár. Americký magazín The Atlantic predtým informoval o obvineniach zo strany štyroch mužov, z toho troch anonymov, zo sexuálnych deliktov pred 20 rokmi.

​V najnovších obvineniach muži tvrdia, že Singer s nimi mal sex keď mali 15, nanajvýš 17 rokov, hoci legálny vek je v takýchto prípadoch v Kalifornii 18 rokov. Jeden z nich, ktorý mal mať vtedy 13 rokov tvrdí, že ho režisér obchytkával na intímnych partiách.

Niektoré z údajných obetí hovoria, že ich režisér zviedol, iní hovoria o znásilnení, píše The Atlantic. Podobné obvinenia voči Singerovi sa údajne objavujú už niekoľko rokov. V decembri roku 2017 jeden muž tvrdil, že ho filmár znásilnil ako 17-ročného. Tento prípad ešte nebol uzavretý.

Trailer k filmu Bohemian Rhapsody si pozrite vo videu:

Singer nakrútil pred snímkou ​​Bohemian Rhapsody, ktorá je o rockovej skupine Queen, ďalšie úspešné filmy ako Zvyčajní podozriví, X-Men, Superman sa vracia alebo Valkýra. Film Bohemian Rhapsody patrí medzi nominované na ceny Akadémie filmových umení a vied (Oscarov) za rok 2018.

Ticketportal.sk