Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.01.2019, 13:58

Známeho rapera a speváka Chrisa Browna zatkli v Paríži. Je podozrivý zo znásilnenia

Mladá žena uviedla, že ju mal zneužiť aj jeden zo spevákových priateľov a telesný strážca.

Známeho rapera a speváka Chrisa Browna zatkli v Paríži. Je podozrivý zo znásilnenia
Zdroj: Reuters

Polícia v pondelok v Paríži zatkla amerického speváka Chrisa Browna. 24-ročná žena na neho podala trestné oznámenie pre údajné znásilnenie. Správu ako prvý priniesol francúzsky časopis Closer, následne ju s odvolaním sa na zdroje vo francúzskej justícii potvrdili svetové tlačové agentúry.

Podľa mladej ženy k znásilneniu došlo v Brownovom apartmáne v hoteli Le Mandarin Oriental. Zneužil ju vraj aj jeden zo spevákových priateľov a Brownov telesný strážca.

Spoločne s americkou hviezdou boli v pondelok zadržané ďalšie dve osoby, informujú agentúry AP a Reuters. Brown bol podľa agentúry AFP dnes napoludnie stále vo väzbe a vyšetrovatelia skúmajú trestné oznámenie.

Vypočujte jednu z jeho najznámejších piesní, ktorú naspieval s Pitbullom:

Do dvoch dní musia 29-ročného rapera prepustiť, alebo vzniesť predbežné obvinenie. Podľa AP by mohol byť okrem znásilnenia obvinený aj z drogových prečinov.

Brown sa do problémov so zákonom dostáva už po niekoľkýkrát. V roku 2009 sa priznal k napadnutiu bývalej priateľky, popovej hviezdy Rihanny, za čo mu vymerali päťročný podmienečný trest. 

Kvôli porušeniu podmienky potom strávil rok vo väzení. V roku 2013 zasa napadol jedného fanúšika, za čo dostal pokutu a dva dni strávil za mrežami.

V lete 2016 speváka obvinila z napadnutia modelka Bayley Curranová. Brown na ňu vraj vo svojom dome v rámci osobného sporu namieril zbraň. Spevák obvinenia odmietol a následne ho prepustili na kauciu 250-tisíc dolárov (vyše 220-tisíc eur).