Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.01.2019, 13:34

Spacey sa nesmie priblížiť k údajnej obeti, hrozí mu päť rokov väzenia

Ak by dvojnásobného držiteľa Oscara uznal súd vinným, mohol by sa dostať za mreže až na päť rokov.

Spacey sa nesmie priblížiť k údajnej obeti, hrozí mu päť rokov väzenia
Zdroj: Reuters

Veľký záujem verejnosti a médií spôsobil známy americký herec Kevin Spacey. Na malom ostrove Nantucket v americkom štáte Massachusetts predstúpil pred súd ako obvinený zo sexuálneho útoku na osemnásťročného chlapca.

Čin, ktorého sa podľa obžaloby dopustil v júli 2016, by dvojnásobného držiteľa Oscara mohol dostať za mreže až na päť rokov. Spacey sa k svojej údajnej obeti nesmie priblížiť, ďalšie pojednávanie sa uskutoční v marci, rozhodol súd.

O prípade informovala predvlani v novembri bývalá televízna moderátorka Heather Unruhová, ktorej syn v ňom figuroval ako údajná obeť. Mladíkovi, ktorý v bare na ostrove Nantucket pomáhal v kuchyni, vraj Spacey kupoval drinky, hoci pitie alkoholu je v Massachusetts povolené až od 21 rokov. Potom sa začal správať útočne a obchytkával ho.

Spacey previnenie popiera, čo potvrdil aj počas pojednávania. Na súd sa pôvodne nechcel dostaviť s odôvodnením, že jeho príchod povzbudí "negatívnu publicitu" v médiách, súd však jeho žiadosť zamietol.

V predbežnom konaní súd Spaceymu nariadil, aby sa k svojej údajnej obeti ani k jej rodine nepribližoval. Ďalšie pojednávanie ohlásil na 4. marca. Obvinený nie je povinný sa osobne dostaviť, musí byť však v dosahu. Výsledok včerajšieho rokovania Spacey odmietol komentovať.

Kauza osemnásťročného chlapca je prvá z množstva ďalších, ktoré 59-ročného herca čakajú. Spaceyho už v minulosti z obťažovania obvinilo viac ako tridsať mužov.

Ako prvý herca v októbri 2017 obvinil zo sexuálneho obťažovania o dvanásť rokov mladší americký herec Anthony Rapp, ktorého sa vraj pokúsil zviesť pred zhruba tromi desiatkami rokov.

Spacey mal vtedy 26 a Rapp 14 rokov. Spacey sa Rappovi za "nevhodné správanie" ospravedlnil.