Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.12.2018, 10:07

Trump mal zmariť detské ilúzie o Santa Clausovi jedným telefonátom. Spustil vlnu kritky

Americký prezident si tentokrát vyslúžil kritiku za to, že zrejme zobral dieťaťu ilúzie o Santa Clausovi.

Trump mal zmariť detské ilúzie o Santa Clausovi jedným telefonátom. Spustil vlnu kritky
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump vyvolal opäť rozruch na sociálnych sieťach. Tentokrát si vyslúžil kritiku za to, že zrejme zobral malému dievčaťu ilúzie ohľadom Santa Clausa. Urobil tak v rámci tradície, pri ktorej deti každý rok pred Vianocami telefonujú a zisťujú, kedy už k nim dedko v červenej kombinéze s darčekmi dorazí.

Deti volajú na velenie protivzdušnej obrany (NORAD), ktoré túto službu cez Vianoce poskytuje už mnoho rokov. Niekoľko telefonátov však bolo v pondelok presmerovaných do Bieleho domu, kde na otázky detí odpovedal Trump a jeho manželka Melania.

Tá na Twitter napísala, že pomôcť deťom vystopovať Santu je jednou z jej "najobľúbenejších tradícií". "Stále veríš na Santu? Pretože v siedmich rokoch už to nie je obvyklé, nie?" spýtal sa Trump v pondelok večer sedemročného dievčaťa. Jej odpoveď médiá nezverejnili, podľa CNN ale Trumpa rozosmiala.

Na sociálnych sieťach sa okamžite zdvihla vlna kritických komentárov. "Vlastne neexistuje ani nebo, keď umriete, zhnijete v zemi a zožerú vás červy. Tak veselé Vianoce," napísal napríklad v reakcii americký scenárista Dan Amira.

"Trump robí veľa vecí zle, ale naznačiť sedemročnému dieťaťu, že Santa neexistuje, je asi jedna z mála správnych vecí, ktorú v úrade urobil," komentoval udalosť ďalší užívateľ Twitteru. "Niekto to urobiť musí," dodal.

Informácie o pohybe Santa Clausa so sobím záprahom, v ktorom vozí deťom darčeky, poskytujú už niekoľko desiatok rokov dobrovoľníci Velenia protivzdušnej a kozmickej obrany Severnej Ameriky (NORAD).

Nápad sa zrodil v roku 1955, kedy plukovník Harry Shoup pred vianočnými sviatkami zdvihol vyzváňajúci telefón v očakávaní, že si vypočuje rozkaz nadriadeného generála.

Na svoje prekvapenie ale počul detský hlas a želanie porozprávať so Santa Clausom. Nápad zaujal velenie NORAD, ktoré prostredníctvom médií potom zriadilo špeciálnu vianočnú telefonickú linku.