Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.12.2018, 13:21

De Niro: Dodnes ľutujem, že som nevzal rolu Hannibala Lectera. Mohol som mať tretieho Oscara

  • Robert De Niro priznal, že dodnes ľutuje, že kedysi váhal s odpoveďou na otázku, či si chce zahrať rolu psychiatra, masového vraha a kanibala vo filme Mlčanie jahniat.
  • Tú nakoniec veľmi presvedčivo stvárnil Anthony Hopkins. Za svoj výkon získal v roku 1992 Oscara.
De Niro: Dodnes ľutujem, že som nevzal rolu Hannibala Lectera. Mohol som mať tretieho Oscara
Zdroj: Reuters

Herec Robert De Niro tvrdí, že celých dvadsaťsedem rokov ľutuje, že kedysi nezobral ponúkanú rolu psychiatra, masového vraha a kanibala vo filme Mlčanie jahniat, uvádza iDnes.cz. Stvárnenie role Hannibala Lectera tak zabezpečilo Oscara Anthonymu Hopkinsovi.

A to aj napriek tomu, že sa herec v mrazivom thrilleri režírovanom Jonathanom Demmeom objavil celkom na iba dvanásť minút.

"Čo narobím. Už sa stalo. Hopkins predviedol v Mlčaní jahniat výborný výkon. Ako prvému však ponúkli túto úlohu mne. Nedokázal som sa včas rozhodnúť, či ju vziať, pretože som sa vtedy práve snažil zaradiť do trochu inej hereckej škatuľky. Režisér vtedy na moju odpoveď dlho nečakal, oslovil Hopkinsa a ja som mal smolu. Mohol som mať tretieho Oscara," zaspomínal De Niro koncom novembra na akcii s názvom An Experience With Robert De Niro, ktorá sa konala v Leedse.

Usporiadateľ zaplatil hercovi údajne milióny dolárov za to, aby sa stretol s fanúšikmi na slávnostnom večere, v rámci ktorého na javisku odpovedal na všetečné otázky.

De Niro zdieľal s návštevníkmi podujatia niekoľko doteraz nezverejnených videí, fotografií a príbehov zo svojho života a úspešnej filmovej kariéry. Spoločná selfie fotografia so slávnym hercom stála jeho obdivovateľov 1 000 dolárov (približne 880 eur).

​Samotné rezervovanie stola s večerou na tejto dlho vopred vypredanej akcii vyšlo na 600 dolárov (takmer 530 eur). De Niro je dvojnásobným držiteľom Oscara.

Ceny získal za hlavnú úlohu vo filme Zúriaci býk a za vedľajšiu úlohu Vita Corleoneho vo filme Krstný otec II. Má aj ďalšie štyri oscarové nominácie. Herec nedávno prekvapil verejnosť rozchodom s manželkou Grace Hightowerovou.

S tou sa De Niro rozchádza po viac ako dvadsiatich rokoch. "Žijú už nejakú dobu oddelene. Niekedy skrátka všetko nejde tak, ako ste si to naplánovali a vysnívali," potvrdil rozchod zdroj magazínu People.

De Niro je známym odporcom amerického prezidenta Donalda Trumpa, v archívnom videu si pozrite jeho kritiku Trumpa ešte ako prezidentského kandidáta z októbra 2016: