Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.12.2018, 13:42

Je to všetko nezmysel, povedala podľa Obamovej Alžbeta II. o protokole

Britská panovníčka podľa Obamovej povedala, že formálne pravidlá pre kontakt s členmi kráľovskej rodiny sú "nezmysel".

Je to všetko nezmysel, povedala podľa Obamovej Alžbeta II. o protokole
Zdroj: Reuters

Bývalá americká prvá dáma Michelle Obamová pri predstavení svojich pamätí v pondelok v Londýne spomínala aj na stretnutie s britskou kráľovnou Alžbetou II., na ktoré sa pripravovala v obavách z prísneho protokolu.

Sama panovníčka jej ale podľa nej počas návštevy hradu Windsor v roku 2016 povedala, že formálne pravidlá pre kontakt s členmi kráľovskej rodiny sú "nezmysel". Píše o tom britská agentúra Press Association.

​Obamová uviedla, že si robila starosti, ako to bude pri nastupovaní do auta kráľovnej. "A kráľovná povedala 'nastúpte a sadnite si kamkoľvek´, lenže ona hovorila jednu vec a ja som citovala protokol a ona povedala 'to je všetko nezmysel, jednoducho si nastúpte'," povedala Obamová, ktorá v britskej metropole predstavila svoje memoáre nazvané Becoming.

Na adresu 92-ročnej kráľovnej dodala, že je "múdra, zábavná a čestná". Manželka bývalého prezidenta Baracka Obamu sa v roku 2009 stala terčom kritiky.

Stalo sa to pri stretnutí s Alžbetou II. na recepcii počas summitu skupiny G20, počas družného hovoru kráľovnú objala okolo ramien. Dotknúť sa panovníčky pritom v Británii považujú za porušenie protokolu.