Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.11.2018, 11:05

Princovia Harry a William trpia rovnakou poruchou ako Alžbeta II.

  • Princovia Harry (34) a William (36) priznali v novom dokumente BBC o princovi Charlesovi (69), že sú rovnako ako ich otec posadnutí šetrením elektriny a zhasínaním v Kensingtonskom paláci.
  • Obsedantno-kompulzívnu poruchu mali zdediť po babičke, kráľovnej Alžbete II. (92).
Princovia Harry a William trpia rovnakou poruchou ako Alžbeta II.
Zdroj: Reuters/Toby Melville

Alžbeta II. sa svojou obsesiou zhasínať preslávila natoľko, že sa táto jej vlastnosť stala súčasťou divadelného predstavenia Audiencia u kráľovnej, uvádza iDnes.cz.

K zhasínaniu viedla dôsledne vždy aj svojho syna, princa Charlesa, od ktorého to následne odpozerali jeho synovia, princovia Harry a William. "Otec pedantne vyžaduje zhasínanie. Je to niečo, čím som teraz aj ja sám posadnutý," priznal princ Harry v novom dokumente televízie BBC o princovi Charlesovi.

"Aj ja mám vážnu obsedantno kompulzívnu poruchu. Riešim stále zhasínanie. Je to príšerné," dodal tiež princ William. Britská kráľovná je povestná šetrením energie. V miestnostiach, kde sa práve nikto nezdržiava, je prísne zakázané svietiť.

Alžbeta II. nariaďuje tiež veľmi úsporné kúrenie v sálach, v ktorých sa nikto nepohybuje. Zakaždým, keď odchádza preč z Buckinghamského paláca, musia sa elektrické ohrievače vypínať úplne.

Kráľovnine pohnútky sa stali dokonca súčasťou predstavenia Audiencia u kráľovnej. Alžbeta tam v jednej scéne hovorí bývalému britskému premiérovi Haroldovi Wilsonovi: "A nezabudnite zhasnúť." Na čo on reaguje slovami: "Veď ja viem veľmi dobre, že sa zaujímate o účet za elektrinu."

Hoci bol Wilson labourista, podľa scenára Petera Morgana a tiež znalcov britského dvora to bol kráľovnin najobľúbenejší premiér.

Ticketportal.sk