Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.10.2018, 09:13

Zomrel známy americký majiteľ nevestincov s politickými ambíciami

  • Hof sa považoval za najznámejšieho pasáka v Spojených štátoch a plánoval sa uchádzať o politickú funkciu.
  • Zomrel krátko po tom, čo s priateľmi oslávil svoje nedeľné 72. narodeniny.
Zomrel známy americký majiteľ nevestincov s politickými ambíciami
Zdroj: Reuters

Známy americký majiteľ nevestincov, ktorý sa plánoval v nadchádzajúcich voľbách uchádzať za republikánov o poslanecké kreslo v zákonodarnom zbore štátu Nevada, v utorok zomrel. Informovala o tom dnes agentúra Reuters, podľa ktorej príčina úmrtia 72-ročného Dennisa Hofa zatiaľ nebola zistená.

Hof, ktorý sa podľa Reuters považoval za najznámejšieho pasáka v Spojených štátoch, vlastnil striptízový klub a niekoľko nevestincov. V Nevade, kde je ako v jedinom americkom štáte prostitúcia čiastočne povolená, sa navyše plánoval uchádzať o politickú funkciu.

V júni totiž Hof, ktorý bol okrem iného hviezdou reality show stanice HBO, prekvapivo vyhral v konzervatívnom okrese republikánske primárky a v novembri sa tak mal postaviť demokratke Lesie Romanovovej v boji o kreslo v nevadskom zákonodarnom zbore.

Sama Republikánska strana dala v júni najavo, že Hofa nepodporuje. V kampani sa Hof, ktorý žil v meste Pahrump, označoval za "Trumpa z Pahrumpu". Kvôli tomu ho mnoho ľudí označovalo za oportunistu, lebo v prezidentských voľbách pred dvoma rokmi ešte podporoval Trumpovu súperku Hillary Clintonovú.

Pozornosť médií vtedy upútala jeho kampaň "Šlapky pre Hillary", v ktorej na podporu bývalej ministerky zahraničia vystupovali niektoré zo zamestnankýň Hofových vykričaných domov.

Podľa agentúry AP Hof zomrel krátko po tom, čo s priateľmi oslávil svoje nedeľné 72. narodeniny. Jeho telo našiel známy americký pornoherec Ron Jeremy, ktorý bol jedným z hostí narodeninového večierka.