Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.10.2018, 12:02

Prvé predpoklady na meno očakávaného potomka Meghan a Harryho sú vonku

Ohlásený potomok vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu vyvolal prvé špekulácie o voľbe mena.

Prvé predpoklady na meno očakávaného potomka Meghan a Harryho sú vonku
Zdroj: Reuters

Keď Kensingtonský palác v pondelok oznámil, že manželka princa Harryho, vojvodkyňa zo Sussexu Meghan, čaká dieťa, ihneď sa vyrojili špekulácie na tému, ako sa potomok bude volať.

Najčastejšie sa spomínajú mená Alice či Philip, napísal britský denník The Daily Telegraph. Harryho starší brat William a jeho manželka vojvodkyňa Kate už majú tri deti - princa Georgea, princeznú Charlotte a princa Louisa.

Všetci traja používajú priezvisko Cambridge (starší dvaja napríklad v škôlke a škole), pretože ich rodičia majú titul vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge. Podľa rovnakého princípu bude mať budúce kráľovské bábätko priezvisko Sussex, pretože jeho rodičia získali po svadbe od kráľovnej tituly vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu.

Napríklad princezné Eugenie či Beatrice predtým používali priezvisko ´York´ po svojom otcovi princovi Andrewovi, vojvodovi z Yorku. A aj princovia William a Harry boli v armáde známi pod menom Wales po svojom otcovi princovi z Walesu.

Kensingtonský palác oznámil, že potomok Meghan a Harryho sa narodí na jar. A mien, ktoré by mohol dostať, je vraj hneď niekoľko. Najviac sa skloňujú pre dievča tradičné mená ako Alice, Mary, Alžbeta či Viktoria a pre chlapcov Philip, Frederick, Charles, Arthur, Edward či James.

Ticketportal.sk