Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.10.2018, 14:37

Zeman hovorí o závisti, Vondráčková Davida bráni: Vyznamenanie si zaslúži

  • Speváčka Helena Vondráčková (71) sa postavila za svojho kolegu Michala Davida (58).
  • Tomu sa prezident Miloš Zeman v deň stého výročia vzniku Československa rozhodol udeliť Medailu Za zásluhy o štát v oblasti kultúry.
  • David podporil Zemana v prezidentskej kampani. 
Zeman hovorí o závisti, Vondráčková Davida bráni: Vyznamenanie si zaslúži
Zdroj: Michal Růžička, MAFRA

"Vzhľadom na to, že Michal David patrí k najväčším "hitmakerom" populárnej hudby poslednej doby, je autorom hudby k mnohým úspešným muzikálom, je zároveň výborný aranžér a ako jeden z mála spevákov vypredáva veľké koncertné sály a baví státisíce divákov, mu toto ocenenie právom patrí," povedala Helena Vondráčková.

Zareagovala tak na to, že niektorí kritizovali rozhodnutie prezidenta. Miloš Zeman vyhlásil, že vyznamenanie majú dostať ľudia za celoživotnú prácu, ktorí zlepšili život v Českej republike, uvádza iDnes.cz.

Michal David podľa neho toto kritérium naplnil, pretože celý život spieva miliónom ľudí. Kritiku prezident očakával. "Ľudská závisť všeobecne a v Česku zvlášť, je takmer nekonečná," povedal.

"Každé meno vyvolá kontroverziu. Pri Michalovi Davidovi nemôžete hovoriť, že nič v živote nedokázal," uviedol.

Helena Vondráčková prevzala Medailu Za zásluhy o štát v oblasti kultúry vlani 28. októbra na Pražskom hrade.

"Ja si to vyznamenanie veľmi vážim. Je to vyznamenanie, ako pán prezident zdôraznil, za celoživotnú prácu, za snahu prinášať ľuďom radosť: v mojom prípade doma aj v zahraničí," vyhlásila vtedy speváčka.