Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2018, 13:27

Belgická kráľovná matka utrpela v Taliansku cievnu mozgovú príhodu

Kráľovná matka mala problémy so zdravím aj v predošlých rokoch.

Belgická kráľovná matka utrpela v Taliansku cievnu mozgovú príhodu
Zdroj: Reuters

Belgická kráľovná matka Paola utrpela v noci na stredu cievnu mozgovú príhodu. Stalo sa tak počas jej pobytu v Benátkach. Televízna stanica RTBF informovala, že 81-ročnú matku belgického kráľa Filipa v stredu popoludní letecky prepravia do Belgicka.

Lietadlo pristane na vojenskej leteckej základni Melsbroek pri Bruseli. Taliansky denník Corriere della Serra informoval, že kráľovná matka sa v osudnú noc nachádzala na kráľovskej jachte pri brehoch Benátok.

Bruselský kráľovský palác vydal v stredu dopoludnia vyhlásenie, v ktorom ubezpečil, že "situácia je pod kontrolou" a život kráľovnej matky nie je ohrozený. Ďalšie vyhlásenie kráľovského paláca sa očakáva v priebehu dňa.

Belgické médiá pripomenuli, že kráľovná matka Paola mala problémy so zdravím aj po minulé roky: pred tromi rokmi ju - takisto v Taliansku - postihla náhla nevoľnosť a lekári jej pre nepravidelný srdcový rytmus nariadili úplný pokoj na lôžku.

V decembri 2016 si zasa pri páde zlomila chrbticu. Trápi ju aj osteoporóza. Kráľovná matka Paola sa narodila 11. septembra 1937 v Taliansku ako princezná Paola Ruffo di Calabria. Jej manželom je Albert II., ktorý vládol v rokoch 1993-2013, kým neabdikoval v prospech svojho najstaršieho syna Philippe.

Ticketportal.sk