Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.09.2018, 19:02

Viac ako milión výtlačkov za týždeň. Kontroverzná kniha o Trumpovi má obrovský úspech

Obrovský záujem o túto 357-stranovú publikáciu prinútil vydavateľstvo, aby pristúpilo už k 10. nákladu, pričom autorské práva sa predali do ďalších 24 krajín.

Nová kniha od amerického investigatívneho novinára Boba Woodwarda "Strach: Trump v Bielom dome"
Zdroj: Reuters

Nová kniha od amerického investigatívneho novinára Boba Woodwarda "Strach: Trump v Bielom dome" sa stala najrýchlejšie sa predávajúcim titulom v histórii vydavateľstva Simon & Schuster. Za prvý týždeň od jej vydania sa predalo 1,1 milióna výtlačkov.

Podľa vyhlásenia vydavateľstva sa iba v prvý deň existencie predmetnej knihy na trhu - 11. septembra - predalo 900-tisíc kusov. Publikácia odhaľujúca vzťahy vo vnútornom okruhu administratívy prezidenta USA Donalda Trumpa vyšla v tlačenej i elektronickej verzii, ako aj v podobe audioknihy.

Obrovský záujem

Obrovský záujem o túto 357-stranovú publikáciu prinútil vydavateľstvo, aby pristúpilo už k 10. nákladu, pričom autorské práva sa predali do ďalších 24 krajín, informoval v stredu denník The Straits Times.

Kniha je zatiaľ poslednou z radu publikácií približujúcich verejnosti napätie v Bielom dome počas Trumpovho prezidentského mandátu; Trump nastúpil do funkcie minulý rok v januári.

Kniha ho zobrazuje ako človeka so sklonmi k vulgárnym prejavom a impulzívnym rozhodnutiam. Situáciu v Bielom dome vykresľuje ako chaos blížiaci sa k "administratívnemu prevratu" a "nervovému kolapsu" výkonnej zložky.

Woodward v knihe založenej na rozhovoroch s vrcholovými poradcami prezidenta ďalej píše, že Trump chcel dať minulý rok zavraždiť sýrskeho lídra Bašára Asada, ale minister obrany James Mattis túto požiadavku odmietol.

Trump sa pokúsil knihu viackrát zdiskreditovať

Trump sa pokúsil knihu viackrát zdiskreditovať, označiac ju za "žart", "výmysel" a "útok" voči svojej osobe. Zvlášť kritizoval Woodwardove anonymné zdroje.
Bob Woodward (75) sa medzinárodne preslávil svojimi správami o afére Watergate (1972-74). Dosiaľ napísal 19 kníh o americkej politike, z ktorých sa 13 stalo bestsellermi. Na základe jeho knižného debutu Všetci prezidentovi muži z roku 1974 bol neskôr nakrútený rovnomenný film, ktorý získal troch Oscarov.

V uplynulých mesiacoch vyšlo viacero publikácií zameraných na kritiku Trumpovho výkonu prezidentskej funkcie.

V januári vyšla kniha Oheň a síra od novinára Michaela Wolffa, v apríli vyšla kniha Vyššia vernosť od bývalého riaditeľa FBI Jamesa Comeyho a v auguste vydala knihu Nepríčetný Trumpova bývalá poradkyňa Omarosa Manigaultová Newmanová.

Ticketportal.sk