Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.09.2018, 00:00

Separ otvorene o biznise: Odmietol som aj 50-tisícový honorár, nebudem nikomu robiť šaša

  • V HNtelevízii sme sa rozprávali so známym slovenským raperom Separom, ktorý nedávno nahral osvetovú pesničku KPR o prvej pomoci.
  • Prečo sa do takého projektu pustil? A aké ohlasy zožalo video v "raperskom" svete?
  • Dá sa rapom na Slovensku uživiť?
  • Odpovede sa dozviete v rozhovore.

Jeho pesničku KPR o prvej pomoci videlo už 800-tisíc ľudí. "Na to, že to je v podstate výchovno-náučné video, tak je to veľmi dobré číslo," priznáva v rozhovore v HNtelevízii Michael Kmeť, známy ako raper Separ.

"Mne sa stala medzitým taká jedna vec, kedy som si úplne uvedomil, prečo som do toho išiel. Zomrel mi skoro kamarát pred očami. Boli sme na nejakej párty, domácej, a stala sa mu taká vec, že odpadol a mal zvratky v pľúcach. V podstate ho vyplo, úplne," uviedol Separ.

"Bol tam jeden chalpec, ktorý ho začal oživovať, bol vyštudovaný ako zdravotná sestra... Nakoniec sa z toho dostal po piatich minútach... Tam som si uvedomil, že som išiel do toho s tým, že skúsme niekomu pomôcť," opísal zlomový zážitok.

Väčšina jeho spriaznených kolegov z "raperského" sveta video na sociálnych sieťach zdieľala. "Podporili to a myslím si, že kto má trošku rozumu, nemôže túto vec žiadnym spôsobom odsúdiť," tvrdí.

Na Slovensku je päť "áčkových" interpretov, ktorí rapom zarábajú ako úspešní podnikatelia. "Pretože my máme zárobky na rôznych iných veciach, ako len na tej hudbe. Je tam merch - naše oblečenie, je tam Youtube, je tam iTunes," vyhlásil Separ. Ako ďalšie zdroje príjmov vymenoval sponzoring, koncerty, či predaje albumov.

Viac sa dozviete vo videu vyššie.

Ticketportal.sk