Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.09.2018, 11:31

Zomrel raper Mac Miller. Trump ho označil za nového Eminema

Príčinou umelcovej smrti bolo pravdepodobne predávkovanie.

Zomrel raper Mac Miller. Trump ho označil za nového Eminema
Zdroj: TASR/AP

Amerického rapera Mac Millera (26) našli mŕtveho v dome v Los Angeles v americkom štáte Kalifornia. Informovali o tom americké médiá s tým, že príčinou smrti mohlo byť predávkovanie drogami. Príčinu smrti určí pitva. Úmrtie rapera potvrdili príbuzní, uviedla agentúra AP.

Mac Miller, občianskym menom Malcolm James McCormick, sa dostal do hitparád v roku 2011. Medzi jeho najznámejšie piesne patrí Donald Trump, v ktorej sa raper priznal k svojej túžbe stať sa "neuveriteľne bohatým". 

Trump, realitný magnát, ktorý sa medzičasom stal prezidentom USA, bol podľa vlastných slov touto piesňou polichotený, i keď - ako sa priznal - jej text "je trochu náročný na pochopenie". Napriek tomu však označil Mac Millera za "nového Eminema".

Po tom, ako sa Trump stal šéfom Bieleho domu, raper zmenil posolstvo tejto svojej piesne, keď prezidenta USA na svojich koncertoch ostro kritizoval a odsudzoval. 

Jeho problémy s užívaním liekov a ďalších návykových látok niektoré médiá pripisovali rozchodu so speváčkou Arianou Grande spred niekoľkých mesiacov.

Ticketportal.sk