Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2018, 14:26

Smrť speváčky Cranberries bola nehoda. Opitá sa utopila

Speváčka zomrela v polovici januára v hotelovej izbe v Londýne.

Smrť speváčky Cranberries bola nehoda. Opitá sa utopila
Zdroj: Reuters

Dolores O'Riordanová sa utopila vo vani, keď bola opitá. Tak znie správa koronera o smrti tváre írskej skupiny Cranberries. Speváčka zomrela v polovici januára v hotelovej izbe v Londýne, kde bola s kapelou na nahrávaní. Mala 46 rokov.

Telo Dolores O'Riordanovej našli 15. januára v hoteli vo vani. Mala oblečené pyžamo a ako neskôr ukázali výsledky testov, v krvi mala stopy po alkohole. Koroner jej úmrtie označil za nehodou.

Dolores v posledných rokoch trpela bipolárnou poruchou, ale depresie nie sú dôvodom jej smrti, o ktorej sa špekulovalo aj ako o samovražde. Nezanechala však žiadny list na rozlúčku a podľa vyšetrovateľov na mieste neboli ani stopy po násilí či sebapoškodzovaní.

Speváčkinym exmanželom bol dlhoročný manažér skupiny Duran Duran Don Burton, mali spolu tri deti. Rozviedli sa po desiatich rokoch manželstva v roku 2014.

Kapela Cranberries v prvých desiatich rokoch po vzniku v roku 1989 predala 40 miliónov albumov. Preslávila sa hitmi ako Ode to My Family a Zombie.

V roku 2003 O'Riordanová ukončila so skupinou spoluprácu, avšak v roku 2009 sa dali opäť dokopy. V medzičase stihla rodáčka z írskeho Limericku vydať dva sólové albumy, v roku 2014 s newyorskou kapelou Jetlag predstavila projekt D.A.R.K.

Ticketportal.sk