Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.08.2018, 12:30

Najlepšie zarábajúcou herečkou posledného roka je hviezda Avengers

Zahraničný magazín uviedol, že v dôsledku malého počtu ženských rolí "nemajú hviezdy toľko príležitostí zarobiť si veľké peniaze".

Najlepšie zarábajúcou herečkou posledného roka je hviezda Avengers
Zdroj: Reuters

Vďaka úlohe v sérii Avengers sa Američanka Scarlett Johanssonová dostala na vrchol nového rebríčka najlepšie platených herečiek časopisu Forbes. 33-ročná Johanssonová od 1. júna 2017 do 1. júna 2018 dosiahla sumu 40,5 milióna dolárov (pred zdanením, 35 620 052 eur), uviedol magazín.

Podľa výpočtov Forbes Johanssonová za posledné mapované obdobie zvýšila svoje príjmy na štvornásobok oproti predchádzajúcemu 12-mesačnému úseku.

Americkú herečku mohli tento rok návštevníci kín vidieť v hite Avengers: Infinity War, ktorý celosvetovo zarobil cez dve miliardy dolárov (takmer 1,6 miliardy eur).

Johanssonová stvárňuje vo filmoch, založených na komiksoch vydavateľstva Marvel, postavu Black Widow (Čierna vdova), ktorá sa na plátna vráti zase budúci rok.

Angelina Jolie sa dostala na druhé miesto s ročným zárobkom 28 miliónov dolárov (24 626 209 eur). Tretia je Jenifer Anistonová, ktorá zaznamenala príjmy vo výške 19,5 milióna dolárov (17 150 395 eur).

Agentúra Reuters podotkla, že 49-ročná herečka z Los Angeles stále žije aj z príjmov za sitcom Priatelia, peniaze ale v uplynulých mesiacoch získala aj za mnoho reklamných kontraktov.

Prvú päťku dopĺňajú Jennifer Lawrenceová, ktorá hodnoteniu kraľovala v rokoch 2015 a 2016, a Reese Witherspoon. Emma Stoneová, ktorá bola vlani na vrchole rebríčka s 26 miliónmi dolárov, tento rok zostala za prvou desiatkou.

Trailer k filmu si pozrite vo videu:

V tej sú ešte Mila Kunisová, Cate Blanchettová alebo Gal Gadotová. Forbes uviedol, že v dôsledku malého počtu ženských rolí "nemajú hviezdy toľko príležitostí zarobiť si veľké peniaze".

Len u dvoch herečiek tento rok nezdanený príjem prekonal hranicu 20 miliónov dolárov, zatiaľ čo vlani boli tri a predvlani štyri. Rebríček najlepšie zarábajúcich hercov by mal Forbes publikovať budúci týždeň. Minuloročným kráľom sa stal Mark Wahlberg s príjmom 68 miliónov dolárov (takmer 60 miliónov eur).